Jaekaubanduse positiivne käekäik jätkus ka juunis

Uudis
Postitatud 30. juuli 2021, 8.00

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juunis 780 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 12%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul suurenes müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. „Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta juuniga võrreldes 17%, mootorikütuse jaemüügi ettevõtetes 16% ja toidukauplustes 5%,“ täiendas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes juba kolmandat kuud järjest kõigil tegevusaladel. Enim ehk 29% suurenes müügitulu kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil). Keskmisest enam ehk 25% suurenes müügitulu ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning 19% posti või interneti teel kaupu müüvates kaupluses.

Maiga võrreldes jäi jaekaubandusettevõtete müügitulu juunis samale tasemele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes 1%.

Tänavu esimese poolaastaga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11%.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2011 – juuni 2021 (2015=100)

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka sisekaubanduse valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

 

Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Foto: Shutterstock