Novembris kasvas jaekaubanduses müük 14%

Uudis
Postitatud 31. detsember 2021 8:00

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 808 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 14%.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul suurenes müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. „Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu möödunud aasta novembriga võrreldes 20%, mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes 21% ja toidukauplustes 4%,“ täpsustas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu 2020. aasta novembriga võrreldes kõigil tegevusaladel. Enim ehk 26% suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 24% suurenes müügitulu ka kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) ning 23% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Oktoobriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 2%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 3%.

Selle aasta üheteistkümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 12%.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2011 – november 2021 (2015 = 100)

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka sisekaubanduse valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.


Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Foto: Shutterstock