Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Tööstusettevõtete toodangu mahud kasvasid 17%

Uudis
Postitatud 8. juuni 2021 8:00

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted aprillis 17% rohkem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenes energeetikas 17% ja töötlevas tööstuses 18%, mäetööstuses aga vähenes 1%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul toimus eelmise aasta aprillis eriolukorra kehtestamise tõttu töötlevas tööstuses 15% mahtude vähenemine, sel aastal aga madalast võrdlusbaasist tingituna järsk 18% kasv. „Tootmine suurenes pea kõikidel töötleva tööstuse tegevusaladel. Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas taas puidu töötlemine (18,1%), samuti metalltoodete (18,6%), elektroonikaseadmete (10,1%), põlevkiviõli (37,1%), mööbli- (60,2%) ning ehitusmaterjalide (28,3%) tootmine. Mõõdukas kasv toimus ka toiduainetetööstuses (0,9%),“ kommenteeris Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 68% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse aprilliga 37% ja müük siseturule 17%.

Tööstustoodangu mahuindeksi (töötlev tööstus) muutus võrreldes eelmise aasta vastava kuuga*

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti aprillis võrreldes märtsiga nii tööstuses kui ka töötlevas tööstuses 4% rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta aprilliga 43% ja soojuse tootmine 4%.

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2010 – aprill 2021 (2015 = 100)

Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Infot erinevate tööstuse valdkondade kohta leiab ettevõtluse juhtimislaualt.

Vaata ka tööstuse valdkonnalehte.

Seoses statistikaameti peatse üleminekuga ühele andmebaasile muutus alates 10. märtsist tööstustoodangu tabelite avaldamine. Muudatustega saab tutvuda siin.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

 

Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht

statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Foto: Shutterstock