Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Märtsis hoogustus puidu töötlemine

Uudis
Postitatud 10. mai 2021 8:00

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted märtsis 2% rohkem toodangut kui eelmisel aastal samal ajal. Toodang suurenes energeetikas 9% ja töötlevas tööstuses 2%, kuid vähenes mäetööstuses 26%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul võis märtsis töötleva tööstuse harudest kahes kolmandikus täheldada kasvu, kuid siin tuleb arvestada, et koroonapandeemia tõttu vähenes tootmine juba mullu märtsis. „Suurema osatähtsusega tööstusharudest näitas kõige tugevamat kasvu puidu töötlemine – 12,2%. Rohkem toodeti ka põlevkiviõli, ehitusmaterjale ja metalltooteid, toodang vähenes aga toiduainete, elektriseadmete ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises,“ täiendas Bunder.

Tööstustoodangu mahuindeksi muutus tegevusala järgi võrreldes eelmise aasta sama kuuga, märts 2021 (%)*

Töötleva tööstuse toodangust 68% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse märtsiga 10% ja müük siseturule 8%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti märtsis võrreldes veebruariga tööstuses kokku 4% ja töötlevas tööstuses 5% rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta märtsiga 3% ja soojuse tootmine 11%.

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2010 – märts 2021 (2015 = 100)

 

Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Infot erinevate tööstuse valdkondade kohta leiab ettevõtluse juhtimislaualtVaata ka tööstuse valdkonnalehte.

Seoses statistikaameti peatse üleminekuga ühele andmebaasile muutus alates 10. märtsist tööstustoodangu tabelite avaldamine. Muudatustega saab tutvuda siin.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.
 

Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht

statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Foto: Shutterstock