Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes aastaga 1,5%

Uudis
Postitatud 29. veebruar 2024, 8.00

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis statistikaameti andmetel 2024. aasta jaanuaris võrreldes 2023. aasta detsembriga 2,0% ja langes võrreldes eelmise aasta jaanuariga 1,5%.

Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuht Eveli Šokman ütles, et indeksit mõjutas võrreldes 2023. aasta jaanuariga kõige rohkem hinnalangus puidutöötlemises, puit- ja metalltoodete ning kemikaalide tootmises. „Vastupidist mõju avaldas elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus,“ lisas Šokman.

Võrreldes 2023. aasta detsembriga mõjutas indeksit eelkõige elektritootmise, puidutöötlemise ning puittoodete tootmise hinnatõus. Samuti mõjutas indeksit metalltoodete ja elektriseadmete tootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks kasvas jaanuaris võrreldes detsembriga 2,1%. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, paberi ja pabertoodete ning tekstiilitoodete hinnad. Enim langesid hinnad mäetööstuses, kummi- ja plasttoodetel ning metalltoodetel. Võrreldes 2023. aasta jaanuariga langes ekspordihinnaindeks 0,6%.

Impordihinnaindeks kasvas jaanuaris võrreldes detsembriga 2,5%. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, põllumajandussaadustel ning jookidel. Enim langesid hinnad jalanõudel, mööblil ning tekstiil- ja rõivatoodetel. Võrreldes 2023. aasta jaanuariga kasvas impordihinnaindeks 1,0%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks (2010 = 100)


Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.
 

Vaata ka hindade valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Statistikaameti andmete ja graafikute kasutamisel palume viidata allikale.

 

Täpsem teave

Kai Kaljumäe
kommunikatsioonipartner
statistika levi osakond

statistikaamet
tel 625 9181
press [at] stat.ee (press[at]stat[dot]ee)

Foto: Shutterstock