Tutvu statistikaameti 2024. aasta avaldamiste kalendriga

Uudis
Postitatud 29. september 2023, 0.00

29. septembrist on statistikaameti veebilehel avalik järgmise aasta kalender, kust poliitikakujundajad, ajakirjanikud ja teised andmehuvilised leiavad infot nii andmebaasi lisanduvate andmete kui ka uudiste avaldamise kohta.

Riikliku statistika tegijana kajastab Statistikaamet Eesti ühiskonna olukorda ja muutusi ning varustab ühiskonda rahvastiku, sotsiaalvaldkonna, majanduse ja keskkonna arengu seisukohalt olulise teabega. Selleks on näiteks tarbijahinnaindeks, sisemajanduse koguprodukt (SKP) ning tööhõivet iseloomustavad näitajad.

Statistikaameti veebilehel asuv avaldamiskalender annab ülevaate, millal uuenevad andmebaasis Eesti elu iseloomustavad põhinäitajad. Riikliku statistika seaduse järgi tehakse uuenenud andmed avalikuks kõigile kasutajatele samal ajal: kalendris märgitud kuupäeval kell 8.00. Enne avaldamiskalendris olevat tähtpäeva ei või riiklikku statistikat levitada.

Kalendrist avaldamiste vaatamiseks tuleb valida soovitud periood ehk nii alg- kui ka lõppkuupäev. Ülevaadet on võimalik kitsendada vastavalt valdkonnale ja avaldamise liigile: andmete avaldamine, põhinäitajate uuendused, uudised jne. Regulaarsed pressiteated leiab kalendrist uudiste kategooria alt.

Kalendrisse märgitud avaldamistele lisaks tasub statistikaameti uudistel ja blogipostitustel silma peal hoida ka veebilehe uudiste rubriigis ja liituda uudiskirjaga. Sotsiaalmeedias saab statistikaameti uudiste ja põnevate faktidega end kursis hoida FacebookisInstagramisTwitteris ja LinkedIn'is.

 

Täpsem teave:

Kai Kaljumäe
kommunikatsioonipartner
statistika levi osakond
statistikaamet
tel
625 9184
press [at] stat.ee (press[at]stat[dot]ee)