Kutsume ettevõtjaid üles esitama majandusaasta aruanne juuni lõpuks

Uudis
Postitatud 4. juuni 2020 11:00 , Statistikaamet

Täname kõiki ettevõtteid, kes on oma majandusaasta aruande juba esitanud. Tulenevalt eriolukorrast lükati aruande esitamise tähtaega küll nelja kuu võrra edasi, aga kutsume ettevõtjaid üles aruannet siiski 30. juuniks esitama.

Kutsume ettevõtjaid üles esitama majandusaasta aruanne juuni lõpuks
Foto: Shutterstock

Statistikaameti peadirektor Mart Mägi rõhutab, et ettevõtete poolt edastatavad andmed aitavad saada ülevaate Eesti riigi hetkeseisust, muuhulgas majanduse ja SKP olukorrast, mille põhjal langetavad ministeeriumid meie elu edasi viivaid otsuseid. „Mida varem saame majandusaasta aruannete infot analüüsima asuda, seda varem jõuame ettevõtjatele tagasi peegeldada ajakohased andmed, mille alusel saab ka juhtimisotsuseid teha,“ lisas ta.

Statistikaameti eesmärk on jagada ettevõtetele, ministeeriumitele ja ühiskonnale usaldusväärseid ning ajakohaseid andmeid, kuidas Eesti majandusel läheb. Majandusaasta aruanne mõjutab suures osas kõiki majandusnäitajaid.

Ka Eesti Kaubandust-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts kutsus kõiki ettevõtjaid üles esitama majandusaasta aruandeid hoolimata antud pikendusest endiselt 30. juuniks, kui see vähegi võimalik on ja mitte esitamisega viivitama. „Majandusaasta aruannete esitamine õigeaegselt on alati oluline nii riigi vaatest kui ka ettevõtjaile endile. Sellel aastal on riik andnud andmete esitamiseks pikenduse, kuid varem esitamine aitab ettevõtjal paremini toime tulla võimalike ootamatustega kriisiolukorras, näiteks ka pangast laenu saamisel,“ ning lisas, et esitatud majandusaasta aruanne võib lihtsustada ka läbirääkimisi uute võimalike äripartneritega ning tagab riikliku statistika õigsuse, mis on aluseks majanduspoliitilistele otsustele ja hinnangutele riigi majanduskeskkonnale, sh näiteks laenuraha hinnale.

Majandusaasta aruannet on kõige lihtsam esitada registrite ja infosüsteemide keskuse ettevõtjaportaali kaudu: www.rik.ee/et/ettevotjaportaal.