Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Kaheksa näpunäidet, mis lihtsustavad EKOMARi küsimustiku esitamist

Uudis
Postitatud 21. juuni 2021 10:31

Iga-aastane majandusandmete küsimustik EKOMAR on aluseks kõige mahukamale ja olulisemale aastaandmeid hõlmavale statistikatööle. Selle põhjal koostab statistikaamet ettevõtluse ülevaateid ja hindab majanduskasvu. Möödunud aasta kohta oodatakse ettevõtetelt andmete esitamist juuli alguses.

EKOMARi küsimustik on loodud selleks, et koguda detailsemaid andmeid ettevõtete finantsnäitajate kohta. Nende näitajate põhjal hinnatakse Eesti majanduskasvu, määratakse ettevõtlussektoritele toetusi ja koostatakse ettevõtlusülevaateid.

Statistikaamet eeltäidab EKOMARi küsimustiku ettevõtte majandusaasta aruande andmetega. Kui aruanne koos lisadega on tähtajaks esitatud, väheneb küsimustiku täitmisele kuluv aeg märkimisväärselt. Kaheksa küsimustiku täitmist veelgi lihtsustavat näpunäidet leiab siit.

Täpse esitamise kuupäeva ja küsimustiku leiab eSTATi sisse logides. Küsimustiku täitmise abimaterjalid on leitavad statistikaameti veebilehel küsimustike rubriigis. EKOMARi koolituse materjalid ja videosalvestise leiab siit.

Küsimuste korral pöörduge statistikaameti klienditoe poole telefonil 625 9100 (E–N 8.30–16.30, R 8.30–15.30) või meiliaadressil klienditugi [at] stat.ee.

Foto: Shutterstock