Statistikaamet kutsub kandideerima noore statistiku preemiale

Uudis
Postitatud 10. juuni 2024, 10.40

Statistikaamet annab juba 14. korda välja Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia, millega tunnustatakse üht noort üliõpilast, kelle magistri- või bakalaureusetöö rakendab või arendab mõnda statistikameetodit.

Preemia eesmärk on edendada statistikat kui olulist teadusharu ja innustada üliõpilasi statistikameetodeid rakendama ja arendama.

Noore statistiku preemiale on oodatud kandideerima kõik kuni 30-aastased Eesti elanikud, kelle 2024. aastal valminud rahvastiku, sotsiaalelu, majanduse või keskkonna valdkonna magistri- või bakalaureusetöö rakendab oluliselt või arendab mõnda statistikameetodit.

Konkursile esitatav töö võib olla nii eesti kui ka inglise keeles ja peab vastama akadeemilistele sisu- ja vorminõuetele.

Albert Pullerits (1892–1967) oli Eesti Statistika Keskbüroo esimene juht ja riikliku statistika rajaja ning arendaja. Talle pühendatud preemia eesmärk on:

  • tunnustada noori, kes aitavad edendada statistikat kui olulist teadusharu;
  • innustada statistikahuvilisi statistikameetodeid rakendama ja arendama;
  • tõhustada statistikaameti koostööd teadusasutustega.

Preemia võitja kuulutab statistikaamet oma veebilehel välja hiljemalt 43. nädalal. Võitja saab aukirja ja sellele lisaks on auhinnafond 1000 eurot. Töö juhendajat tunnustatakse aukirjaga. Võitja töö avaldatakse statistikaameti veebilehel ning soovi korral saab võitja teha tööpraktika statistikaametis.

Üliõpilastöid ootab statistikaamet 15. septembrini 2024 (k.a) e-posti teel stat [at] stat.ee, märksõnaga Albert Pulleritsu preemia.

Vaata täpsemaid kandideerimise tingimusi siit.

 

Täpsem teave:

Heidi Kukk
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181
press [at] stat.ee (press[at]stat[dot]ee)