Statistikaamet ootab ettevõtetelt majandusnäitajaid, et hinnata Eesti käekäiku

Uudis
Postitatud 16. juuni 2022, 10.00

Statistikaamet ootab valimisse sattunud ettevõtetelt andmeid iga-aastase majandusandmete küsimustikuga EKOMAR, mille põhjal koostatakse ettevõtluse ülevaateid ja hinnatakse majanduskasvu.

Ettevõtte kompleksne majandusaasta aruanne (EKOMAR) on kõige mahukam ja olulisem aasta andmeid hõlmav statistikatöö.  Küsimustikust saadud näitajad on muuhulgas aluseks ettevõtlussektoritele toetuste määramiseks.

EKOMARi küsimustiku täidab statistikaamet eSTATis majandusaasta aruande (MAA) andmetega, kui ettevõte on aruande äriregistrile esitanud. Eeltäidetud küsimustik vähendab tunduvalt andmete esitamiseks kuluvat aega. Andmeesitajal on vaja lisada vaid info, mida ei ole majandusaasta aruandes küsitud või mida ta ei ole seal esitanud. 

Uuendused EKOMARi küsimustikus

Sellest aastast ei ole ettevõtetel vaja täita küsimustikus enam toimlate tabelit. Need andmed võtab statistikaamet riiklikest registritest (maksuameti töötamise registri (TÖR) ja ka tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD) andmetest).

Lisaks on käivitanud statistikaamet uudse teavitussüsteemi, mis annab andmeesitajale e-posti teel teada, kui EKOMARi küsimustik on eeltäidetud majandusaasta aruande andmetega. Teavitus saadetakse tööpäeva hommikuti eelmisel päeval toimunud eeltäitmiste kohta.

EKOMARi andmed 2021. aasta kohta tuleb esitada juuli alguses, kuid küsimustike tähtajad on ettevõtetel erinevad. Andmete esitamise tähtpäevad leiab eSTATi sisse logides või statistikaameti veebilehelt. Vaata tähtaegu siit.

Näpunäited, mis lihtsustavad küsimustiku täitmist, leiab nii küsimustikust kui ka statistikaameti veebilehel siin.

Küsimuste korral pöörduge statistikaameti klienditoe poole telefonil 625 9300 (E–N 8.30–16.30, R 8.30–15.30) või meiliaadressil klienditugi [at] stat.ee (klienditugi[at]stat[dot]ee)