Statistikaamet sulgeb kaardirakenduse

Uudis
Postitatud 31. mai 2023, 15.12

2014. aastal valminud statistikaameti kaardirakendus suletakse 30. juunil 2023.

2014. aastal loodud kaardirakenduse peamiseks eesmärgiks oli statistika kuvamine kaardil, mida oleks võimalik kasutada piirkondlike andmete paremaks mõistmiseks ning erinevate ruumipäringute tegemiseks.

Sulgemise peamisteks põhjusteks on rakenduse iganenud tehnoloogia, mis oluliselt mõjutab kasutusmugavust ning piirab võimalusi kuidas paremini andmeid kaardil kujutada.

Piirkondade andmeid kaardil on võimalik vaadata ka juhtimislaudadel, kus ülevaatlikele joonistele on koondatud info maakondade, linnade ja valdade kaupa. Sealt leiab olulise info üheksa valdkonna kohta kohalikus omavalitsuses: rahvastik, majandusüksused, ehitus, rahandus, sissetulek, haridus, sotsiaalne kaitse, õigus ja turvalisus ja keskkond. Kokku leiab iga linna ja valla kohta võrreldavaid andmeid rohkem kui poolesajalt jooniselt.

2022. aastal avaldas statistikaamet 2021. aasta rahva ja eluruumide loenduse esimesed tulemused. Selleks, et saada veel parem ülevaade, kus ja kuidas me elame, pani statistikaamet andmed Eesti kaardile. Visuaalse kaardilooga saab lähemalt tutvuda siin.

Statistikaamet jääb ka tulevikus otsima uusi lahendusi, kuidas ruumiandmeid paremini esitleda. Seniks on statistikahuvilistel võimalik tellida ruumiandmeid kirjutades aadressile stat [at] stat.ee (stat[at]stat[dot]ee)

Rohkem infot teabenõuete ning tellimustööde kohta leiab statistikaameti veebilehelt Küsi statistikat