Rahvaloendusega kogutud elamistingimuste andmete avaldamiseni on jäänud

Statistikaamet Tallinna ettevõtluspäeval: Kuidas tehisintellekt ettevõtetele appi tuleb?

Uudis
Postitatud 15. september 2022 10:00

Statistikaamet kutsub ettevõtjaid ja ettevõtlushuvilisi 27. septembril Tallinna ettevõtluspäevale Viru konverentsikeskusesse, kus muuhulgas tuleb juttu loodavast tehisintellektist, mis aitab tulevikus ettevõtjatel teha teadlikumaid juhtimisotsuseid.

Kell 9.30 tasub huvilistel seada sammud konverentsikeskuse Bolero 2 saali suunas, kus statistikaameti eksperimentaalstatistika  juhtivanalüütik Jaan Õmblus räägib loodavast tehisintellektist, mis aitab ettevõtetel teha tulevikus teadlikumaid juhtimisotsuseid. Mida statistikaameti ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koostöös arendatav tehisintellekt endast täpsemalt kujutab?

Et maandada ettevõtlusriske ja tagada stabiilsemat ärikeskkonda, käis Maailmapank 2020. aastal välja idee luua riikides süsteem, mis pakuks ettevõtetele riigi kogutud ettevõtlusandmete põhjal analüütilist väärtus ja tuge, hoiataks võimaliku maksejõuetuse ohu ja raskustesse sattumise eest. Kuidas?

Jaan Õmblus selgitab: „Lühidalt on idee selles, et õpetame masina välja meid aitama. Tehisintellekti töötab järgmiselt:

  • masin annab ettevõttele hoiatuse, kui ettevõtte maksevõime on vähenemas;
  • masin selgitab ettevõttele, milles on probleem ja miks on ettevõtte maksevõime vähenemas;
  • masin pakub ettevõttele välja, mida võtta ette ja muuta juhtimises, et maksevõime ei väheneks;
  • masin annab ettevõttele ülevaatliku raporti ettevõtte finantsseisust;
  • kui ettevõte on oma olukorda varasema perioodiga võrreldes parandanud, siis masin tunnustab;
  • masin näitab, mis on paranenud ja kuidas seda head kurssi hoida.

Tegu on justkui ettevõtte koostööpartneriga, kes õpib ettevõtet tundma ja hakkab ettevõtjat juhendama.“ Kuidas kõik see täpsemalt reaalsuseks saab, tule kuula 27. septembril kell 9.30 Tallinna ettevõtluspäeval.

Üheksateistkümnenda Tallinna ettevõtluspäeva peateema on „väärtust luues“. Päeva jooksul mõtestatakse lahti praegused ettevõtluse edu tegurid, räägitakse uue või lisanduva väärtuse loomisest toote ja teenuse pakkumisel, inimestest kui peamistest väärtuste loojatest ja ettevõtete materiaalsetest ja mittemateriaalsetest väärtustest üldisemalt.

Vaata kogu ettevõtluspäeva programmi ja registreeri end kohe siin.

 

Fotod: Agne Unn