Töösuhete üldarv on aastaga vähenenud ligi 15 000 võrra

Uudis
Postitatud 29. oktoober 2020, 12.48

Statistikaameti tööturu kiirstatistika 25. oktoobri andmed näitavad, et töösuhete koguarv on aastases võrdluses vähenenud ligi 15 000 võrra.

Statistikaameti andmeteaduri Kadri Rootalu sõnul on töösuhteid majutuse ja toitlustuse valdkonnas kokku üle 5000 võrra vähem. „Seda tegevusala tabas töösuhete arvu vähenemine vahetult pärast kevadise eriolukorra väljakuulutamist. Suvel töösuhete arv mõnevõrra taastus, kuid oktoobriks langes see jälle peaaegu maikuu tasemele,“ lisab Rootalu.

Tööturu kiirstatistika näitab, et ligi 1200 töökoha on kadunud ka töövahendusteenuste valdkonnast. See hõlmab nii tööhõiveagentuuride tegevust kui ka ajutise tööjõu rendiga tegelevaid ettevõtteid. Tegemist on alaga, mida 2019. aasta suvel ja sügisel iseloomustas märkimisväärne töösuhete arvu suurenemine. Sarnast kasvu selle aasta suvel aga ei toimunud.

Kadri Rootalu toob välja, et töösuhete arvu vähenemine ei puuduta siiski kõiki tegevusalasid. „Töösuhete arv on kasvanud programmeerimise alal ja tervishoius. Mõlemal tegevusalal tuli aastaga juurde rohkem kui 1000 töökohta ja töösuhete arv on alates juunist pidevalt pisitasa kasvanud. Aasta võrdluses on töösuhteid juurde tulnud ka finantsteenuste alal,“ kommenteerib Rootalu.

Vaata kogu tööturu kiirstatistikat statistikaameti veebilehelt.