Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Tule 28. septembril Tallinna ettevõtluspäevale!

Uudis
Postitatud 14. september 2021 14:07

Statistikaamet kutsub ettevõtjaid ja ettevõtlusest huvitatuid 28. septembril Viru konverentsikeskusesse, kus teiste ettevõtluse arenguks oluliste teemade kõrval tuleb jutuks, kuidas maksuandmeid ettevõtluses edukalt ära kasutada ning kust kiirelt ja mugavalt palga- ja ettevõtlusandmeid saada.

Kell 10.30 räägib statistikaameti klienditoe konsultant-koolitaja Liis Kivirand kahest ettevõtjatele loodud rakendusest – juhtimislaudadest ja palgarakendusest.

Palgarakendus näitab tööturu olukorda maakondade kaupa, võimaldab võrrelda ligi 400 ametirühma palku, annab ettevõtte juhile võimaluse võrrelda oma ettevõtte palgataset üldisega, võimaldab võrrelda naiste ja meeste palkasid, prognoosida palgakasvu ja tulevast pensioni.

Juhtimislaudadelt leiab olulisi ettevõtlusandmeid sektorite kaupa ja piirkondlikku statistikat. Juhtimislaualt saab kasulikku teavet nii alustav ettevõtja kui ka juba tegutseva ettevõtte juht, kes peab laienemisplaane. Andmegraafikud ja joonised annavad vastuseid paljudele küsimustele, näiteks kui palju ettevõtteid huvipakkuvas sektoris tegutseb, kui suured on nende tootmismahud, müügitulu ja investeeringud, mis on sektoris keskmine brutokuu- ja tunnipalk ning kui palju on vabu ametikohti.

Ettevõtluspäev

Kell 15.30 annab statistikaameti eksperimentaalstatistika juhtivanalüütik Märt Leesment ülevaate, kuidas maksuandmeid ettevõtluses edukalt ära kasutada?

Viimase aasta muutused on näidanud, et turuolukorra uurimiseks ei piisa eelmise või üle-eelmise aasta majandustulemustest. Oleks vaja teada, kuidas läks eelmisel kuul. Siinkohal tulevad appi maksuandmed. Tahad teada, kuidas sul läheb võrreldes konkurentidega? Või hoopis soovid ettevõtlusega alustada ja uurid, kui palju on turul tegutsemisruumi ja kuhu oleks mõistlik rajada oma ettevõtmine? Soovid hoopis infot võimalike tarbijate kohta? Eksperimentaalstatistika meetoditega analüüsitud maksuandmete abil on võimalik leida vastuseid, kuidas oma ettevõtmist edasi arendada.

Vaata kogu ettevõtluspäeva programmi siit

Hooldustööde tõttu ei tööta andmete esitamise keskkond eSTAT ja väljundkaardi rakendus 26.09 kell 8.00 kuni 16.00. Vabandage ebamugavuste pärast!