Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Tule arvamusfestivalile ja linnade ja valdade päevadele!

Uudis
Postitatud 12. august 2021 9:00

Statistikaamet on 13.–14. augustini Paide arvamusfestivalil ja 17.–18. augustini linnade ja valdade päevadel Tallinna lauluväljakul. Ole ka kohal!

Arvamusfestival 2020. Foto: Saara Mildeberg
Arvamusfestival 2020. Foto: Saara Mildeberg

Arvamusfestivalil osaleb statistikaamet suisa kolmes arutelus. 13. augustil kell 18 arutlevad alal „Tõde ja õiglus“ eksperdid eesotsas biostatistika professori Krista Fisheri ning Tartu ülikooli ja statistikaameti rahvastikuteadlase Ene-Margit Tiiduga teemal „Andmete analüüs ja privaatsuse kaitse“.

14. augustil kell 12 tasub seada sammud arutelualale „Raha räägib?“, kus arvamust avaldatakse teemal „Koroonakriisi mõju Eesti majandusele – hoop või tõuge?“.

Kuidas mõjutasid meie majanduslikku heaolu koroonapiirangud? Millised tegevusalad kannatasid kriisis kõige rohkem? Vastuseid otsivad statistikaameti juhtivanalüütik Robert Müürsepp, Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja, Sokos Hotel Viru tegevdirektor Sari Sopanen ja Bolt Foodi rahvusvaheliste suurpartnerite juht Nikolai Zenevitsh. Arutelu juhib majandusajakirjanik Harry Tuul.

14. augustil kell 16 hakatakse arutelualal „Tõde ja õiglus“ lahti muukima tõelise rikkuse valemit. Andmed ja nende kasutamise oskus võiksid olla väikese Eesti konkurentsieelis ja iga inimese rikkuse valemi peamine komponent. Kuidas andmed enda kasuks tööle panna? Sel teemal arutlevad statistikaameti eksperimentaalstatistika tiimijuht Kaja Sõstra, riigikantselei diginõunik Marten Kaevats, Omniva andmete juht Renee Kooli, haridus- ja noorteameti peadirektor Ulla Ilisson. Arutelu juhib tehnoloogiaekspert Hans Lõugas.

Vaata arvamusfestivali ajakava https://arvamusfestival.ee/.

Õpetlikud päevad kohalikele omavalitsustele

17.–18. augustini toimuvad Tallinna Lauluväljakul linnade ja valdade päevad, kus statistikaamet tutvustab andmemaailma võimalusi ja jagab statistikanõu.

Linnade ja valdade päevad on kohalike omavalitsuste iga-aastane suurüritus, kus kohaliku elu edendajatel on võimalik osaleda huvitavatel seminaridel ja kaasa mõelda aruteludes. Samuti osalevad üritusel stendide ja presentatsioonidega omavalitsustega koostööst huvitatud ettevõtted, et tutvustada end, oma võimalusi, teenuseid ja tooteid. Vaata linnade ja valdade päevade ajakava https://lvp.elvl.ee/.