Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Uues kuues andmebaas

Uudis
Postitatud 10. november 2020 12:00

Riikliku statistika leiab nüüd mugavalt üles statistikaameti uuenenud andmebaasist.

Värske andmebaas on seni statistikaametis kasutusel olnud PxWeb versiooni uuendus, mis on üks populaarsemaid tarkvarasid statistikaametites. PxWeb tarkvara on loonud Rootsi statistikaamet ja seda kasutatakse ligi 30 riigis, sh enamuses põhjamaades ja Lätis. Lisaks statistikaametile kasutab Eestis seda tarkvara ka Tervise Arengu Instituut ja Eesti Haigekassa.

Seni on olnud statistikaametis kasutusel kaks andmebaasi. „Oleme saanud tagasisidet, et PxWeb on kasutajale mugavam ja töökindlam kui seni paralleelselt kasutusel olnud andmebaas .Stat, mistõttu otsustasime just selle kasuks,“ selgitas statistikaameti arenduste juht Maarja Jämsa. 

Uuenenud andmebaas on kasutajasõbralik ja nüüdisaegse väljanägemisega. Uuenenud andmebaasile PxWeb 2020 on lisandunud rakendusliides (API). Lisaks saab andmebaasis luua andmetabelite põhjal graafikuid, millelt on mugav andmeid tarbida.

Senine vana andmebaas pub.stat.ee suleti versiooni uuenedes. „Teine andmebaas .Stat.ee, mis on seni pakkunud meile API võimekust, töötab nii kaua, kui API päringud suunatakse ümber. See ei juhtu varem kui 2021. aasta aprilli lõpus,“ ütles Jämsa. Lähitulevikus tuleb senistel .Stati rakendusliidese API kasutajatel üle minna PxWebi API-le ning hakata kasutama uut andmebaasi.

Kui andmebaasi kasutamisega tekib küsimusi, palume pöörduda meie klienditoe poole telefonil 625 9300 või e-postiaadressil stat [at] stat.ee.

Vaata nippe, kuidas uut andmebaasi kasutada