Juulis jäi jaekaubandusettevõtete müügitulu mullusele tasemele

Uudis
Postitatud 30. august 2022 8:00

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu juulis 919 miljonit eurot. Müügitulu jäi eelmise aasta juuliga võrreldes püsivhindades samale tasemele.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul kasvas juulis eelmise aasta võrdluses tööstuskaupade kaupluste müügitulu 2% ja mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 1%. „Toidukaupade kaupluste müügitulu langus jätkus ka juulis ning müük vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes 2%,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu eelmise aasta juuliga võrreldes enim ehk 9% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad). Müügitulu suurenes veel 8% kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil, 6% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, 3% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning 2% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Müügitulu vähenes 2% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning jäi eelmise aasta juuli tasemele tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Juuniga võrreldes suurenes juulis jaekaubandusettevõtete müügitulu 1%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

Selle aasta esimese seitsme kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 6%.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2012 - juuli 2022 (2015=100)

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka sisekaubanduse valdkonnalehteDetailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

 

Täpsem teave

Helen Maria Raadik
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel +372 625 9191

 

Foto: Shutterstock