Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Tööstustoodangu maht vähenes 2%

Uudis
Postitatud 30. oktoober 2020 8:00

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted septembris 2% vähem toodangut kui eelmisel aastal samal ajal. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang töötlevas tööstuses 2%, energeetikas 5% ja mäetööstuses 8%.

Statistikaameti analüütik Helle Bunder tõi välja, et töötleva tööstuse harudest võis rohkem kui pooltes täheldada mahu vähenemist. „Suurema osatähtsusega tööstusharudest kahanes kõige enam metalltoodete ja ehitusmaterjalide tootmine. Toodang suurenes aga arvutite ja elektroonikaseadmete ning elektriseadmete tootmises, samuti puidu töötlemises,“ täpsustas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 69% müüdi välisturule, ekspordi osa sellest oli suurim arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes eelmise aastaga 6%, kuid siseturule müük kahanes 4%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti septembris võrreldes augustiga nii tööstuses kokku kui ka töötlevas tööstuses 1% rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas vähenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta septembriga 1% ning soojuse tootmine 10%.

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2010 – september 2020 (2015 = 100)

 

Tööstustoodangu mahuindeksi muutus tegevusala järgi võrreldes eelmise aasta sama kuuga, %*

Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka tööstuse valdkonnalehte.

 

Täpsem teave:

Kaia-Liisa Tabri
kommunikatsioonipartner

statistika levi osakond
statistikaamet
tel 507 0521

Foto: Shutterstock