Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Tööstusettevõtetest suurenes toodangu maht vaid energeetikas

Uudis
Postitatud 9. aprill 2021 8:00

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted veebruaris 9% vähem toodangut kui 2020. aastal samal ajal. Toodang suurenes vaid energeetikas 36%, aga vähenes töötlevas tööstuses 10% ja mäetööstuses 33%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme tööstusvaldkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütiku Helle Bunderi sõnul oli veebruaris enamikus töötleva tööstuse harudes näha mahtude kahanemist. „Suurema osatähtsusega tegevusaladest vähenes toiduainete, elektriseadmete ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmine, ainukesena näitas väikest kasvu puidu töötlemine. Võrdluses möödunud aastaga tuleb aga arvesse võtta, et 2020. aastal oli veebruar töötlevas tööstuses suurima kasvuga kuu,“ täpsustas Bunder.

Tööstustoodangu mahuindeksi muutus tegevusala järgi võrreldes eelmise aasta sama kuuga, veebruar 2021 (%)*

Töötleva tööstuse toodangust 69% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kahanes toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse veebruariga 4% ja müük siseturule 2%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti veebruaris võrreldes jaanuariga tööstuses kokku sama palju toodangut, töötlevas tööstuses 2% vähem toodangut.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta veebruariga 61% ja soojuse tootmine 23%.

Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2010 – veebruar 2021 (2015 = 100)

Infot erinevate tööstuse valdkondade kohta leiab ettevõtluse juhtimislaualt.

Vaata ka tööstuse valdkonnalehte.

Seoses statistikaameti peatse üleminekuga ühele andmebaasile muutus alates 10. märtsist tööstustoodangu tabelite avaldamine. Muudatustega saab tutvuda siin.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

 

Täpsem teave:

Kadri Kütt
meediasuhete juht

statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Foto: Shutterstock