Rahva ja eluruumide e-loenduse lõpuni on jäänud

Juunis oli tootjahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks elekter

Uudis
Postitatud 20. juuli 2021 8:00

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2021. aasta juunis võrreldes maiga 2,6% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga 9,4%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit maiga võrreldes enam hinnatõus elektrienergia tootmises, aga ka puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning kemikaalide tootmises. „Vastupidist mõjul avaldas hindade langus mäetööstuses ja joogitootmises,“ lisas Šokman.

Eelmise aasta juuniga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektrienergia ning elektroonikaseadmete valmistamises. Veel avaldas mõju mäetööstuse ja joogitootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks suurenes juunis võrreldes maiga 2,3%. Hinnad tõusid enim elektrienergia, naftatoodete ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Ekspordihinnaindeks kasvas üheksandat kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta juuniga suurenes ekspordihinnaindeks 12,0%.

Impordihinnaindeks kasvas juunis võrreldes eelmise kuuga 2,7%. Enim tõusid hinnad elektrienergia, mäetööstuse ja naftatoodete tootmises. Impordihinnaindeks kasvas seitsmendat kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 12,3%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks (2010 = 100)


Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka hindade valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.


Täpsem teave

Kaia-Liisa Tabri
kommunikatsioonipartner
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 507 0521

Foto: Shutterstock

Kõik loevad! Osale suurel Eesti rahva e-loendusel 28.12–22.01. Alusta siin!