Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

7 head põhjust, miks kasutada juhtimislaudu otsuste tegemisel

Blogi
Postitatud 9. veebruar 2021 12:00

Juba aasta aega on riigi ja kohalike omavalitsuste juhtidel ja spetsialistel ning ettevõtjatel olnud võimalik otsustuste tegemiseks kasutada juhtimislaudade visualiseeritud andmeid. Miks on juhtimislauad tõhusad tööriistad otsuste tegemisel?

Juhtimislauad juhivad tarkade otsusteni.
Juhtimislauad juhivad tarkade otsusteni.
 1. Juhtimislaua andmed on visualiseeritud

  Juhtimislaudade rakendusse on koondatud ja visualiseeritud ettevõtlusandmed, piirkondlik statistika ning arengukavade näitajad. Kuna inimese aju töötleb andmeid oluliselt kiiremini piltidena kui suuri andmetabeleid seirates, on väga tähtis kujutada statistikat graafiliselt. Juhtimislaudade joonised annavad arusaadava ülevaate tegevusvaldkonna hetkeseisust ja näitavad suunda, kuhu liigutakse.
 2. Andmeid on mugav ja kiire kasutada

  Juhtimislaud aitab kokku hoida hulga väärtuslikku aega, sest andmebaasi kaevumata saab kätte andmed ülevaatlikelt andmegraafikutelt. Juhtimislauda andmeid on võimalik vaadata aegreal, kaardil, piirkondade võrdlusena, graafikud võimaldavad ka valitud väärtuseid sisse ja välja lülitada.
 3. Igaüks saab luua oma personaalse juhtimislaua

  Juhtimislaudadel võib hõlpsalt kokku panna ka päris oma juhtimislaua, kust saab alati kõige kiiremini kätte näitajad, mida kõige sagedamini vajad. Näiteks kohaliku omavalitsuse spetsialist leiab juhtimislaualt hea ülevaate oma piirkonna rahvastiku, majandusüksuste, kohaliku eelarve kulude ja tulude, haridus- ja tööturunäitajate ja paljude teiste oluliste näitajate kohta. Praegu on kasutamiseks omavalitsuste juhtimislauad, kust näeb olulisi näitajaid 15 Eesti maakonnas.

  Kui oled juhtimislauale sisenenud tuvastatud kasutajana, avaneb sulle alati see töölaud, kus viimati andmete uurimine pooleli jäi.
 4. Kasuta valmis andmegraafikuid kus iganes

  Juhtimislaudadel olevaid andmegraafikuid on võimalik alla laadida. Joonistel leiduvat infot on lihtne jagada partneritega ja kasutada teistel veebilehtedel, esitlustel või sotsiaalmeedias.
 5. Juhtimislaudadelt leiab vastuseid paljudele küsimustele

  Juhtimislaualt leiab kasulikku teavet nii alustav ettevõtja kui ka juba tegutseva ettevõtte juht, kes peab laienemisplaane. Andmegraafikud ja joonised annavad ülevaate, kui palju ettevõtteid huvipakkuvas sektoris tegutseb, kui suured on nende tootmismahud, müügitulu ja investeeringud, mis on sektoris keskmine brutokuu- ja tunnipalk ning kui palju on vabu ametikohti. Lisaks võib leida juhtimislaualt infot, kui palju tegutseb huvipakkuvas piirkonnas konkurente, kes võiksid olla potentsiaalsed kaupade ostjad või teenuste tarbijad.

  Hetkel on kasutamiseks üheksa ettevõtluste juhtimislauda: toiduainetööstuse-, kaubanduse-, elektroonikatööstuse, metsanduse ja puidutööstuse, keemiatööstuse, masina- ja metallitööstuse, turisminduse, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ja raamatupidamise juhtimislaud.
 6. Juhtimislaudu tekib järjest juurde

  Uute juhtimislaudade loomiseks uurib statistikaamet esmalt andmete olemasolu registrites, erisoovide korral on andmeid võimalik ka juurde koguda. Koostöö on seejuures võtmetegur – puuduvate andmete kogumiseks peavad nende soovijad olema valmis neid ka esitama. Kui erialaliit või ettevõtja teab, mida ta mõõta tahab ja milleks, leiab statistikaamet selleks lahenduse.
 7. Juhtimislaual olevad andmed täienevad pidevalt

  Juhtimislaudadel olevad andmed uuenevad automaatselt statistikaameti andmebaasi põhjal. Juhtimislauad on elav rakendus, kuhu on võimalik lisada juurde uusi näitajaid, mille järele aja jooksul vajadus tekib.

  Juhtimislauale on võimalik kuvada nii neid näitajaid, mida statistikaamet juba toodab, aga võib ka tellida ka lisalahendusi. Kui sa ei leia olemasolevatelt juhtimislaudadelt vajalikke andmeid, võta ühendust statistikaameti klienditoega stat [at] stat.ee.