Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Albert Pulleritsu preemia saab Diana Sokurova

Uudis
Postitatud 9. oktoober 2020 10:00

Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia pälvis sel aastal Diana Sokurova, kes kaitses Tartu ülikoolis oma magistritööd teemal „Tervishoiutöötajate aruandluskoormuse vähendamine veereva ja kahe hetke valimidisaini abil“.

Pulleritsu preemia hindamiskomisjoni esimehe, statistikaameti andmetöötluse arendusosakonna juhataja Maiki Ilvese sõnul laekus sel aastal konkursile seitse tööd. „Arvestades kevadist eriolukorda ja sellega seondunud väljakutseid, samuti takistusi lõputööde tegemisel ja kaitsmisel, on mul eriti hea meel, et meile laekus mitu tugevat tööd,“ rääkis Ilves.

Diana Sokurova
Albert Pulleritsu preemia laureaat Diana Sokurova

„Sokurova magistritöö eesmärk oli uurida, kas iga-aastast tervishoiutöötajate aruandlust saab asendada uuringutega, kus küsitletakse ainult osa tervishoiuteenuse osutajatest, kuid hinnanguid soovitakse anda üldkogumile. Komisjon valis selle töö parimaks, kuna see käsitleb statistikaameti jaoks olulist teemat: andmeesitaja koormuse vähendamist ilma, et tulemuste kvaliteet kannataks. Samuti on tegemist põhjaliku ja ladusalt loetava uurimistööga. Töö tulemus näitab, et kõiksest küsitlusest saab loobuda ja üle minna teistele valikumeetoditele, kui muuta ka hindamis- ja analüüsimeetodit,“ selgitas Ilves.

Diana Sokurova tööga saab tutvuda siin. Magistritööd juhendasid PhD Imbi Traat ja MSc Natalja Eigo.

Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia andis statistikaamet esimest korda välja 2011. aastal Eesti statistika 90. juubeliaasta puhul. Preemiaga tunnustatakse igal aastal üht noort üliõpilast, kelle rahvastiku, sotsiaalelu, majanduse või keskkonna valdkonna magistri- või bakalaureusetöö rakendab või arendab mõnda statistika meetodit. Sel aastal premeeritakse võitjat 500-eurose kinkekaardiga.

Albert Pullerits oli 1921. aastal loodud Eesti statistika keskbüroo esimene juht ja Eesti statistikasüsteemi rajaja.

Täpsem teave:
Kaia-Liisa Tabri
kommunikatsioonipartner
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 507 0521