Eesti võistkond saavutas õpilaste Euroopa statistikavõistlusel kolmanda koha

Uudis
Postitatud 8. september 2020 9:30

Eile, 7. septembril tehti teatavaks 2019.–2020. õppeaasta õpilaste Euroopa statistikavõistluse tulemused. Nooremas vanuserühmas pälvis kolmanda koha Tallinna reaalkooli võistkond FRESIITO.

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimus õpilaste statistikavõistlus sel õppeaastal 17 riigis ja konkursil osales üle 17 000 õpilase. Võitjad kuulutati välja pärast riiklikke konkursse ja sellele järgnenud Euroopa vooru kahes vanuserühmas. Euroopa vooru pääsemiseks tuli riikide parimatel teha kaheminutiline ingliskeelne video teemal „Noored Euroopas“, mis aitaks demonstreerida, milliste probleemidega noored oma riigis silmitsi seisavad, kasutades selleks riiklikku statistikat. Euroopa ekspertidest koosnev žürii hindas kokku 57 videot ja valis välja võitjad nii vanemas, 16–18-aastaste, kui ka nooremas, 14–16-aastaste, vanuserühmas.

Vanemas vanuserühmas võitis Poola võistkond ORŁY_Z_IV, mille liikmete kokku pandud video räägib mõningatest probleemidest, millega noored koroonaviiruse tõttu silmitsi seisid. Teise koha saavutas Portugali võistkond Cirurgiões ja kolmanda Itaalia võistkond Trilussa’s chicks.

Nooremas vanuserühmas võidutses Belgia võistkond NILGADRIES videoga, milles uuriti kahe 15-aastase eri piirkonnas elava noore võimalikku tulevikku hariduse, tööhõive, tervise ja heaolu võtmes. Teisele kohale tuli Sloveenia võistkond TEGLZAROŽE ja auväärsele kolmandale kohale Tallinna reaalkooli võistkond FRESIITO videoga, mis kirjeldas Eesti süsiniku jalajälge.

Tallinna reaalkooli matemaatikaõpetaja ja võistkonna juhendaja Andres Taltsi sõnul on iga võistlus õpilaste jaoks arendav. „Õpilaste Euroopa statistikavõistlus annab huvitatutele võimaluse omandada midagi uut ja tunnetada selle tegelikku suurust ning võimalusi. Võistluse põhikooli ülesanded olid minu hinnangul hea raskusastmega. Minu kui juhendaja jaoks on rõõm toetada õpilasi, kellel on statistika vastu huvi. Arvan, et selle võistlusega seotud lisategevused, nagu mistahes õppimist ja õpetamist toetavad tegevused, on arendavad nii õpilasele kui ka juhendajale,“ kommenteeris Talts.

Võistluse virtuaalne auhinnatseremoonia toimub 5. oktoobril.

Statistikavõistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid õppetöös uusi materjale kasutama. Võistlusega näidatakse nii statistika seost igapäevaeluga kui ka selle tähtsust ühiskonnas. Eestis korraldavad võistlust statistikaamet, haridus- ja teadusministeerium, SA Innove ja Tartu ülikool. Võistluse kohta leiab lisainfot statistikaameti võistluse veebilehelt ja rahvusvaheliselt veebilehelt.
 

Täpsem teave

Kadri Kütt
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet

tel 625 9181