Kolmanda kvartali palgaandmed näitavad tõusu pea kõikides ametirühmades

Uudis
Postitatud 3. detsember 2021 9:24

Statistikaameti palgarakendusse palgad.stat.ee lisandusid kolmanda kvartali mediaanpalga andmed. Palgad on tõusnud enamikus ametirühmades, silma paistavad just transpordi ja reisimise ning majutuse ja toitlustusega seotud ametid.

Statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu sõnul on nii võrreldes käesoleva aasta alguse kui ka möödunud aasta kolmanda kvartaliga palgad tõusnud pea kõikides ametirühmades alates tippjuhtidest kuni lihttöölisteni. „Erandina paistavad silma vaid põllumajanduse, metsanduse, kalanduse ja jahinduse oskustöölised, kes pidid leppima kõige väiksema palgatõusuga (2%),“ täpsustas ta.

Rootalu toob välja, et võrreldes 2020. aasta kolmanda kvartaliga oli selle aasta samal perioodil suuremat palgatõusu näha eelkõige pandeemiast tingitud piirangutest mõjutatud ametites. „Sinna alla kuuluvad näiteks transpordi ja reisimisega seotud ametid (piloodid ja lennumeeskonna liikmed, õhusõidukimehaanikud ja -lukksepad, reisikonsultandid). Palkade tõusu on näha ka mitmete majutuse ja toitlustusega seotud ametite puhul (hotellide, motellide ja hostelite juhid, hotelliadministraatorid, peakokad ja baariteenindajad). Kõigis nimetatud ametites oli aastane mediaanpalga tõus 12% või rohkem,“ kommenteerib ta.

Palgad tõusid sarnaselt eelnevatele kvartalitele ka meditsiini ja üldisemalt tervisega seotud ametites.

Palgarakendusega saab tutvuda veebilehel palgad.stat.ee.

 

Palgarakenduses kasutatakse töötamise registri (TÖR-i) ning tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni (TSD) lisade 1 ja 2 andmeid ning kuvatakse registreeritud täisajaga töötajate brutopalga mediaan.

Mediaanpalk näitab summat, millest rohkem ja vähem teenivaid töötajaid on ametis ühepalju.

Foto: Shutterstock