Lavastus äratab numbrid ellu

Uudis
Postitatud 10. november 2020 14:00

Mis lõhn on vaesusel? Mida kujutab endast absoluutne vaesus? Just selliste küsimuste keerises lahkus Vabal Laval lavastunud etenduselt „Inimesed ja numbrid“ statistikaameti juhtivanalüütik Anet Müürsoo.

Etendus „Inimesed ja numbrid“ põhineb statistikaameti korraldatud Eesti sotsiaaluuringu andmetel.

Etenduse lavale toomiseks aitasid statistikaameti juhtivanalüütikud Anet Müürsoo ja Kaire Raasik lavastajale Birgit Landbergile, dramaturgile Mihkel Seedrile ja kogu näitetrupile selgitada sotsiaaluuringu statistikat Eesti leibkondade eluruumide ja -tingimuste kohta: millised on absoluutses ja suhtelises vaesuses elavate inimeste elutingimused, kuidas elab keskklass ning mis on n-ö rikaste kvintiilis olevatel inimestel kodus olemas. Samuti andsid analüütikud teatritegijatele ülevaate, kuidas käib statistika tegemise protsess.

Foto: Karli Saul Näitetrupp Vabal Laval.

Etendusest

Esietendus 20. oktoobril.

OSALISED

Lavastaja Birgit Landberg

Dramaturg Mihkel Seeder (VAT Teater)

Kunstnik Illimar Vihmar

Valguskunstnik Emil Kallas

Laval Kaarel Targo, Märt Koik, Mihkel Kallaste, Karl Edgar Tammi, kellega liituvad veel 16 harrastusnäitlejat ja vabatahtliku.

 

 

Mida kodu inimesest räägib?

„Senise statistikaametis töötatud aja jooksul ei ole ma näinud midagi paremat, mis inimesele niivõrd selgeks ja mõistetavaks teeks sellised mõisted nagu ekvivalentnetosissetulek, suhteline- ja absoluutne vaesus ja sissetulekukvintiilid,“ tõdes Anet Müürsoo. „Kuulsin pärast etendust mitme pealtvaataja käest, et nad pole kunagi endale teadvustanud, et absoluutne vaesus on midagi sellist või et paljud tavalised pensionärid, kelleks võivad olla ka meie vanaemad- ja isad, isad-emad, elavad suhtelises vaesuses.“

„Inimesed ja numbrid“ on põneva ja omanäolise ülesehitusega lavastus, kus teatrikülastajad viiakse bussidega erineva sissetulekuga inimeste korteritesse. Lavastus otsib muuhulgas vastust küsimusele, mis vahe on rikkal ja vaesel, kui jätta kõrvale palganumber ja võtta fookusesse hoopis inimeste kodud?

Vaata oma silmaga, kuidas numbrid lavastuses ellu ärkavad! Lisaetendused järgmise aasta 3., 4. ja 5. veebruariks on peagi müügil https://vabalava.ee/mangukava/tallinn/