Septembris langes töösuhete arv pea kõigis töötleva tööstuse harudes

Uudis
Postitatud 16. oktoober 2023, 10.58

Statistikaameti tööturu kiirstatistika värsked andmed näitavad, et septembris vähenes Eestis kehtivate töösuhete arv võrreldes nii augustiga kui eelmise aasta sama ajaga. Langus on hoogu juurde saanud ka töötlevas tööstuses, kus töösuhete arvu vähenemist on näha pea kõigis sektori harudes.

„Osa töösuhete arvu langusest on seletatav hooajaliste muutustega, näiteks majutuses ja toitlustuses või kaubanduses on töösuhete arvu vähenemine sügise alguses tavaline,“ ütles statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu.

„Töötlevas tööstuses hakkas töösuhete arv langema 2022. aasta hilissügisel. Praeguse aasta kevadel-suvel langustempo vähenes, kuid septembris tuli taas suurem kukkumine,“ sõnas Rootalu. Langust on näha peaaegu kõigis tööstuse valdkondades. „Lisaks juba varasemalt keerulises olukorras olnud puidu- ja mööblitööstusele on töösuhete arvu langus jõudnud ka muudesse harudesse. Tööstuses leidub vaid üksikuid erandeid, kus töösuhete arv on eelmise aastaga võrreldes kümnekonna töötajaga plussis. Tõusjate puhul on aga pigem tegu väikeste tööstusharudega,“ lisas Rootalu.

Tutvu tööturu kiirstatistikaga statistikaameti kodulehel.

Statistikaamet avaldab tööturu kiirstatistikat alates novembrist 2022. Interaktiivsetel joonistel kuvatakse töötamise registri (TÖR-i) andmete põhjal ülevaade Eesti tööturu olukorrast. Näidatakse, kuidas on muutunud töösuhete arv Eestis: kui palju neid lõpetatakse, peatatakse või alustatakse. Samuti esitatakse aegrida töösuhete arvudes toimunud muutustest. Töösuhete arvu näidatakse TÖR-is registreeritud kirjete põhiselt, mitut töökohta omavad inimesed lähevad seega kirja mitmekordselt.

Statistikaameti andmete ja graafikute kasutamisel palume viidata allikale.

Täpsem teave:

Helen Maria Raadik
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel +372 625 9181
press [at] stat.ee

Foto: Shutterstock