Statistikaamet ootab ettevõtetelt majandusnäitajaid

Uudis
Postitatud 13. juuni 2023, 14.20 , juhtivanalüütik Merike Põldsaar

Statistikaamet ootab valimisse sattunud ettevõtetelt andmeid iga-aastase majandusandmete küsimustikuga EKOMAR, mille põhjal koostatakse ettevõtluse ülevaateid ja kasutatakse majanduskasvu hindamisel.

Ettevõtte kompleksne majandusaasta aruanne (EKOMAR) on kõige mahukam ja olulisem aasta andmeid hõlmav statistikatöö.  

EKOMARi küsimustiku täidab statistikaamet eSTATis majandusaasta aruande (MAA) andmetega, kui ettevõte on aruande äriregistrile esitanud. Eeltäidetud küsimustik vähendab tunduvalt andmete esitamiseks kuluvat aega. Andmeesitajal on vaja lisada vaid info, mida ei ole majandusaasta aruandes küsitud või mida ta ei ole seal esitanud. 

Eelmisel aastal käivitas statistikaamet uudse teavitussüsteemi, mis annab andmeesitajale e-posti teel teada, kui EKOMARi küsimustik on eeltäidetud majandusaasta aruande andmetega. Teavitus saadetakse tööpäeva hommikuti eelmisel päeval toimunud eeltäitmiste kohta.

EKOMARi andmed 2022. aasta kohta tuleb esitada juuli alguses, kuid küsimustike tähtajad on ettevõtetel erinevad. Andmete esitamise tähtpäevad leiab eSTATi sisse logides või statistikaameti veebilehelt. Vaata tähtaegu siit.

Näpunäited, mis lihtsustavad küsimustiku täitmist, leiab nii küsimustikust kui ka statistikaameti veebilehel siin.

Küsimuste korral pöörduge statistikaameti klienditoe poole telefonil 625 9300 (E–N 8.30–16.30, R 8.30–15.30) või meiliaadressil klienditugi [at] stat.ee