Rahva ja eluruumide e-loenduse lõpuni on jäänud

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis mais aastaga 8,4%

Uudis
Postitatud 21. juuni 2021 8:00

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2021. aasta mais võrreldes aprilliga 1,6% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga 8,4%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit eelmise aasta maiga võrreldes enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, elektrienergia ning elektroonikaseadmete valmistamises. „Veel avaldas mõju hinnalangus elektriseadmete tootmises,“ täpsustas Šokman.

Aprilliga võrreldes mõjutas mais tootjahinnaindeksit enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete valmistamises, elektrienergia ning metall- ja plasttoodete tootmises. Vastupidist mõju avaldas aga elektriseadmete tootmise hinnalangus.

Ekspordihinnaindeks suurenes mais võrreldes aprilliga 1,5%. Hinnad tõusid enim elektrienergia, puittoodete ning metallitootmises. Ekspordihinnaindeks kasvas kaheksandat kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta maiga suurenes ekspordihinnaindeks 11,1%.

Impordihinnaindeks kasvas mais võrreldes eelmise kuuga 1.1%. Enim tõusid hinnad mäetööstuse, elektrienergia ja puittoodete tootmises. Impordihinnaindeks kasvas kuuendat kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 11,9%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks (2010 = 100)

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka hindade valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

 

Täpsem teave

Kadri Kütt
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

Foto: Shutterstock

Kõik loevad! Osale suurel Eesti rahva e-loendusel 28.12–22.01. Alusta siin!