Jaekaubandusettevõtete müügitulu langes novembris 2%

Uudis
Postitatud 30. detsember 2022, 8.00

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu novembris 939 miljonit eurot. Müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 2%.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak sõnas, et novembris mõjutasid jaekaubandusettevõtete müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes 7%. „Müügitulu vähenes enamikul tegevusaladel. Vaid tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes kasvas müük 2% ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes jäi see eelmise aasta tasemele,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupadest vähenes müük kõige rohkem ehk 14% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Müügitulu vähenes veel 10% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 5% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, 3% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajad) ning 2% kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil. 

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes eelmise aasta novembriga võrreldes 4% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu suurenes 18%.

Oktoobriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 4%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 2%.

Selle aasta üheteistkümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3%.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2012 – november 2022 (2015 = 100)

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Vaata ka sisekaubanduse valdkonnalehte.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

 

Täpsem teave:

Helen Maria Raadik
meediasuhete juht
statistika levi osakond
statistikaamet
tel 625 9181

press [at] stat.ee (press[at]stat[dot]ee)

 

Foto: Shutterstock