Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Palgarakendusse lisandusid 2020. aasta neljanda kvartali mediaanpalgad

Uudis
Postitatud 16. veebruar 2021 8:28

Statistikaameti palgarakendus täienes möödunud aasta neljanda kvartali mediaanpalkade andmetega. Aasta lõpu andmed näitavad, kas ja kuivõrd palgatase majutuse ja toitlustuse tegevusala ametites taastus ning millised muutused toimusid meditsiinisektoris.

Palgarakendusse lisatud neljanda kvartali andmest selgub, et võrreldes aasta algusega vähenes mediaanpalk kõige enam majutus- ja toitlustusasutuste (hotelliadministraatorid, hotellide ja restoranide juhid, kokad, ettekandjad) ning reisibüroode töötajatel.

Statistikaameti andmeteaduri Kadri Rootalu sõnul oli toitlustusasutuste töötajate palgalangus suurim teises kvartalis, mil söögikohad olid üle Eesti valdavalt suletud. „Suvel küll tõusis toitlustusasutuste töötajate palgatase mõnevõrra, aga see ei jõudnud enamikul ametitel aasta lõpuks siiski veel aasta alguse tasemele. Majutuse ja toitlustusega seotud ametites vähenes märgatavalt ka töötajate arv,“ täpsustas Rootalu.

Toitlustusega seotud ametikohtade mediaanpalgad 2020

Aasta algusega võrreldes tõusis 2020. aasta neljandas kvartalis meditsiinitöötajate (pere- ja eriarstide, õdede, hooldajate) palk ja suurenes ka selle valdkonna töötajate arv. Töötamise registri andmete põhjal ei saa aga öelda, kas palgatõus toimus seoses suurenenud töötundide arvuga.

Vaata kõikide ametirühmade palgaandmeid ametipalk.stat.ee.

Loe lähemalt erinevate palgaliikide kohta ka statistikaameti blogist.

Statistikaameti palgarakenduses kasutatakse töötamise registri (TÖR-i) ning tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni (TSD) andmeid. Rakenduses kuvatakse registreeritud täisajaga töötajate mediaanpalka. Mediaanpalk näitab summat, millest rohkem ja vähem teenivaid töötajaid on ametis, maakonnas või piirkonnas ühepalju.

Foto: Shutterstock