Ene-Margit Tiit tähistab oma 90. sünnipäeva

Uudis
Postitatud 15. aprill 2024, 8.58

19.-20. aprillil tähistab prof. Ene-Margit Tiit oma 90. juubelit. Sünnipäeva auks toimub Tartu ülikooli Delta õppehoones konverents, Tartu ülikooli ajaloomuuseumis kontsert ning Tartu ülikooli raamatukogus uue raamatu esitlus.

Ene-Margit Tiidu uus raamat, „Eesti rahvastik. Loendamata loendatud“, mille esmaesitlus toimub juba 20. aprillil, kirjeldab ja analüüsib 2021. aastal Eestis läbiviidud rahvaloenduse tulemusi. Olgugi, et paljude riikide elanikud ei pane järjekordset rahvaloendust tähelegi, on Eestis rahvaloenduse toimumine ja selle metoodika, sealhulgas esitatavad loendusküsimused, avaliku arutelu objekt, mille käigus võtavad sõna teadlased ja arvamusliidrid.

„Eesti rahvastik. Loendamata loendatud“ räägib registripõhise statistika kujunemisloost Euroopas ja Eestis ning valgustab lühidalt Eesti Vabariigis ka varem teostatud rahvaloenduste metoodikat ja tulemusi. Raamatus selgitatakse põhjalikult, missugused muutused on käesoleva sajandi jooksul eesti rahvastikus toimunud, mis on neid põhjustanud ja kuidas on tõlgendatav nende mõju.

Raamatuesitlusest ja teistest juubelitähistustest on oodatud osa saama kõik huvilised! 
Üritused on tasuta, kuid vajalik on registreerimine

Üritusel on kirjas juba üle 100 inimese, kohtade arv osalemiseks on piiratud.

Täpsema ürituse ajakavaga saab tutvuda statistikaameti kodulehel.

Ürituse info on avaldatud ka Facebookis.