Sport
Spordiharrastajaid on üha rohkem ja nende osatähtsus elanikkonnas kasvab pidevalt. Igaüks võib leida endale meeldiva spordi- ja liikumisala, olgu see kerge metsajooks, rühmatrenn spordiklubis, pallimäng või jõusaalitreening.
Eesti on seadnud eesmärgi, et aastaks 2030 tegeleb meil liikumise ja spordiga vähemalt kaks kolmandikku elanikest. Tervislik eluviis lisab tervena elatud aastaid ja pikendab eluiga.
Spordistatistikast saab teada,
- kui palju on liikumisharrastajaid;
- kes on keskmine spordiharrastaja;
- mis spordialad on kõige populaarsemad;
- kui palju on olümpiaalade harrastajaid;
- kui palju on sporditreenereid;
- kui palju on spordiorganisatsioone ja -klubisid.
Spordistatistika aitab analüüsida inimeste liikumisharjumusi ja spordieelistusi ning hinnata, kui palju muutub ühe või teise spordialaga tegelejate arv.
Spordiorganisatsioonides spordialade harrastajate arv
170 624
-3,8%
2021
Liikumisharrastuse osatähtsus vähemalt 15-aastaste hulgas
60,5 %
2015
Spordiorganisatsioonides spordiharrastajad soo ja vanuserühma järgi | 2021
Spordiorganisatsioonides spordiharrastajad maakonna järgi | 2021
Blogi
Talispordi harrastajate lemmikalad on murdmaasuusatamine ja jäähoki
Veel loetud päevad saame kaasa elada taliolümpiamängudele. Eestist sõitis Pekingisse 26 sportlast, kuid talispordipisikuga on nakatunud oluliselt rohkem eestimaalasi. Spordiregistri põhjal treenis Eesti spordiklubides ja -koolides eelmisel aastal 184 300 harrastajat, neist 7130 ehk ligi 4% tegeles talispordialadega. Kõige enam talispordi harrastajaid 100 000 elaniku kohta oli Valga- ja Võrumaal.
Blogi
Spordistatistikast nüüd ja minevikus – spordirahvani on veel pikk tee
Tokyo suveolümpiamängude alguspäev annab põhjuse rääkida spordist, kuid seekord keskendume neile, kes tähtsaimale spordipeole ei jõua. Kas võime ennast pidada spordirahvaks? Missugused on Eesti populaarseimad spordialad? Vastuste leidmiseks heidame pilgu nii nüüdisaega kui ka minevikku.
Uudis
Eestis on kõige enam kulturismi ja fitnessi harrastajaid
Eesti spordiklubisid külastas eelmise aasta lõpu seisuga regulaarselt 177 400 harrastajat, kellest enam kui pooled olid alla 20-aastased noored. Ehkki mehed treenivad klubides rohkem, on viimastel aastatel üha kiiremini kasvanud ka naisharrastajate arv.
Kas leidsid, mida otsisid?