Rahva ja eluruumide e-loenduse lõpuni on jäänud

Blogi

Eelmisel õppeaastal õppis Eestis vähem välisüliõpilasi, aga nende maksupanus kasvas miljoni euro võrra

Tasemeõppe välistudengite arv Eestis vähenes 2020/2021. õppeaastal piirangute tõttu, samal ajal välisvilistlaste* arv aga kasvas. Võrreldes varasemate aastatega suurenes nii välisüliõpilaste ka -vilistlaste tasutud tööjõumaksude kogusumma ja see oli suurem kui kunagi varem. Andmeteadur Kadri Rootalu analüüsis, milline oli välisüliõpilaste ja –vilistlaste roll Eesti tööturul ning panus majandusse.
Loe edasi 12. jaanuar 2022
Uudis

Välisüliõpilaste ja -vilistlaste maksupanus Eesti majandusse suurenes taas

Statistikaameti andmetel oli 2020/2021. õppeaastal nii välisüliõpilaste kui ka -vilistlaste tasutud tööjõumaksude kogusumma suurem kui kunagi varem, kokku 16 miljonit eurot. Samas tudeeris Eestis varasemast vähem välistudengeid, -vilistlaste arv jätkas kasvu. Välistudengid ja -vilistlased töötasid sagedamini info ja side ning hariduse tegevusalal ja kohalikest enam just iduettevõtetes.
Loe edasi 12. jaanuar 2022
Uudis

Tööstustoodang kasvas novembris 6,3%

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted möödunud aasta novembris 6,3% rohkem toodangut kui 2020. aasta samas kuus. Toodang suurenes energeetikas 19,0% ja töötlevas tööstuses 7,0%, vähenes aga mäetööstuses 32,6%.
Loe edasi 6. jaanuar 2022
Uudis

Rahvaloenduse andmed on hoitud

Rahvaloenduse projektijuht Liina Osila selgitab, kuidas on tagatud rahvaloenduse andmete turvalisus ning kinnitab, et loendusel kogutud andmed ei satu statistikaametist võõrastesse kätesse.
Loe edasi 30. detsember 2021
Blogi

Tööturul on varasemast rohkem inimesi, kuid ebakindlamate töösuhetega

Esimese COVID-19 laine ja eriolukorra ajal spekuleeriti laialdaselt teemal, mida toovad piirangud endaga kaasa Eesti tööturule. Siiski loodeti pandeemia kiiret möödumist ja majanduse taastumist. 2021. aasta lõpusirgel oleme aga olukorras, kus koroonalaineid on olnud mitmeid ja vahepeal ka taastumisperioode. Seetõttu on nüüd sobilik vaadata, milline on tööturu seis pandeemiaeelse ajaga võrreldes. Selleks pani statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu kokku töötamise registri (TÖR) andmed kahe varasema aasta ning selle aasta 11 kuu kohta.
Loe edasi 29. detsember 2021
Uudis

5 olulist meelespead, et rahvaloendus kulgeks turvaliselt

Juba homme, 28. detsembril algab suur Eesti rahva e-loendus, millest saavad osa võtta kõik elanikud. Selleks, et küsitlusele vastamine oleks võimalikult turvaline, kordab rahva ja eluruumide loenduse projektijuht Liina Osila üle vastamise head tavad ning jagab kasulikke soovitusi.
Loe edasi 27. detsember 2021

Kõik loevad! Osale suurel Eesti rahva e-loendusel 28.12–22.01. Alusta siin!