Statistikaamet kutsub kõiki andmehuvilisi tähistama Euroopa statistikapäeva

Uudis
Postitatud 9. oktoober 2023, 19.59

Andmed ja statistika aitavad mõtestada maailma ja teha elus teadlikke ning kasulikumaid otsuseid. Kutsume nii andmenutikaid kooliperesid kui ka kõiki teisi statistikahuvilisi 20. oktoobril tähistama Euroopa statistikapäeva ja täiustama oma andmekirjaoskust. Registreeri üritustele hiljemalt 18. oktoobriks!

20. oktoobri hommikul kell 10.00 on 9.–12. klasside õpilased oodatud täiendama oma andmekirjaoskust ning omandama uusi teadmisi andmete ja statistika kohta. Üritus toimub Teamsi keskkonnas ja registreeruda saab kuni 18. oktoobrini siin!

Andmetarkusest pungil hommikupoolikul saab väärt teadmisi andmetest, nippe ja trikke, kuidas panna kokku maailma parim uurimistöö, kust ja kuidas leida vajalikud andmed, osaleda viktoriinis ning võita auhindu. Tule ja avasta enda jaoks lõputult põnev statistikaameti andmemaailm, et teha elus teadlikke ja kasulikumaid otsuseid!


Õpilaste programm

10.00 Tere tulemast! Virtuaalne kogunemine ja päeva tutvustus

10.05 „Nippe maailma parimaks uurimistööks“

10.30 Videolugu „Miks on andmed olulised ja kuidas need enda jaoks tööle panna?“ kuuleme, mida arvavad iduettevõtjad (Bolt, Pipedrive, Veriff)

10.35 Kaevame andmevarandust ja sukeldume põnevasse andmemaailma ehk „Kust leida kiirelt ja mugavalt andmeid?“

10.55 Viktoriin (Kahoot) + parimale auhind!

11.10 Küsimused, ideed ja päeva lõpp


Statistikapäeval osalemiseks on vajalik nutiseade, mida õpilased võivad soovi korral ka jagada. Ülesandeid saab lahendada nii individuaalselt, paarikaupa kui ka koos rühmaga. Viktoriiniks kasutame Kahoot keskkonda. Osalemise lingi saadame kõigile registreerunutele päev varem.

 

Andmehuviliste programm

Euroopa statistikapäeva teine osa toimub koostöös TÜ Matemaatika ja statistika instituudiga Tartus Delta õppehoones (Narva mnt 18), esimesel korrusel ruumis 1021 ja sellega saab liituda ka virtuaalselt Zoomi kaudu. Registreeruda saad siin.

14.00–14.10 Sissejuhatus ja avasõnad

14.10–14.35 Ettekanne: "Ilma vigadeta metsastatistika". Ettekandja Ants Kaasik (TÜ ökoloogia ja maateaduste instituut)

14.35–15.00 Ettekanne: "Pimevaatlus – visuaalse info analüüs ilma seda nägemata". Ettekandja Hans Hõrak (Statistikaamet)

15.00–16.00 Paneeldiskussioon: “Statistika ja eetika”. Osalejad: Ene-Margit Tiit (emeriitprofessor, TÜ ja Statistikaamet), Mari-Liisa Parder (TÜ eetikakeskus), Hans Hõrak (Statistikaamet), Lili Milani. Modereerib Krista Fischer (TÜ MSI)

16.00 Albert Pulleritsu preemia üleandmine


Euroopa statistikapäeva kohta leiab täpsemat infot Eurostati lehelt.

Küsimuste korral kirjutage palun kairit.kalvik [at] stat.ee