Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus

Uudis
Postitatud 20. märts 2024, 8.00

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, langes 2024. aasta veebruaris võrreldes jaanuariga 2,6% ja võrreldes eelmise aasta veebruariga 3,9%.

Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuhi Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit jaanuariga võrreldes eelkõige hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning toiduainete ja kemikaalide tootmises. Veel mõjutas indeksit hinnatõus kütteõlide ja puittoodete tootmises.

Võrreldes 2023. aasta veebruariga mõjutas indeksit enim hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puidutöötlemises ning puittoodete ja toiduainete tootmises. Vastupidist mõju avaldas elektroonikaseadmete tootmise hinnatõus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 2,0% ja toiduainete tootmises 4,1%.

Ekspordihinnaindeks langes veebruaris võrreldes jaanuariga 4,6%. Kõige rohkem langesid hinnad elektrienergial, põllumajandussaadustel ning mäetööstuses. Enim tõusid hinnad farmaatsiatoodetel, naftasaadustel ning muudel mittemetalsetest mineraalidest toodetel. Võrreldes 2023. aasta veebruariga langes ekspordihinnaindeks 5,2%.

Impordihinnaindeks langes veebruaris võrreldes jaanuariga 3,3%. Enim langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning põllumajandussaadustel. Kõige rohkem tõusid hinnad naftasaadustel, rõivastel ning mootorsõidukitel. Võrreldes 2023. aasta veebruariga langes impordihinnaindeks 2,6%.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, ekspordi- ja impordihinnaindeks (2010 = 100)


Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi ning ekspordi- ja impordihinnaindeksi andmeid kogub ning analüüsib statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.
 

Vaata ka hindade valdkonnalehte.
Detailsemad andmed on avaldatud
statistika andmebaasis.

 

Statistikaameti andmete ja graafikute kasutamisel palume viidata allikale.

 

Täpsem teave

Kai Kaljumäe
kommunikatsioonipartner
statistika levi osakond
statistikaamet
tel +372 625 9184
press [at] stat.ee (press[at]stat[dot]ee)

Foto: Shutterstock