Abu Dhabi statistikakeskus ja Eesti statistikaamet arutasid koostöö tugevdamise võimalusi

Uudis
Postitatud 7. oktoober 2022, 16.06

3.–7. oktoobril külastas Eestit ja statistikaametit Abu Dhabi statistikakeskuse kõrgetasemeline delegatsioon Araabia Ühendemiraatidest. Visiidi eesmärk oli süvendada statistikaalast koostööd ning vastastikku arendada ja täiustada tegevust selle nimel, et riiklike strateegiliste eesmärkide saavutamiseks oleksid olemas tõenduspõhised andmed.

Abu Dhabi statistikakeskus ja Eesti statistikaamet arutasid koostöö tugevdamise võimalusi. Keskel: <i>Abu Dhabi statistikakeskuse peadirektor Tema Ekstsellents Ahmed Mahmoud Fikri ja Eesti statistikaameti peadirektor Urmet Lee.
Abu Dhabi statistikakeskus ja Eesti statistikaamet arutasid koostöö tugevdamise võimalusi. Keskel: Abu Dhabi statistikakeskuse peadirektor Tema Ekstsellents Ahmed Mahmoud Fikri ja Eesti statistikaameti peadirektor Urmet Lee.


Abu Dhabi statistikakeskuse süvendatud huvi on arendada registritel põhineva statistika tootmist. Nende külaskäigu ajendiks on Eesti hiljutine edukas registripõhine rahvaloendus.

Mõlemad asutused on veendunud, et visiidist sünnib pikaajaline ja kasulik koostöö, mille kinnituseks sõlmiti visiidi käigus asutuste vahel ka koostöökokkulepe.

Statistikaameti peadirektori Urmet Lee sõnul arutati koostöö edendamise ning andmekaitse, digitaalse teisenemise ja statistikameetodite välja töötamisega seotud teadmiste vahetamise võimalusi.

„Loodan Abu Dhabi statistikakeskuse kogemustest tehnoloogia kasutamisel statistika tegemiseks ka meie ameti jaoks õpetlikku kõrva taha panna. Lisaks tervitame võimalust enda väärtuslikku kogemust registripõhise statistika vallas ja eriti äsjase rahvaloenduse korraldamisel Abu Dhabi kolleegidele edasi anda,“ ütleb Lee.

Abu Dhabi statistikakeskuse peadirektor Tema Ekstsellents Ahmed Mahmoud Fikri ütles: „Meie statistikakeskus on seadnud eesmärgiks järgida oma statistikatöö kõigis aspektides maailmas kehtivaid standardeid, uurides parimaid tavasid ja õppides teiste kogemustest. Strateegilises partnerluses Eesti statistikaametiga oli meil võimalus uurida edulugusid ning jagada teadmisi, et saaksime kasu mõlema poole kogemustest.“

„Oma külaskäigu ajal nägime lähemalt, mil viisil statistikaamet eduka registripõhise rahvaloenduse korraldas. Meiegi oleme Abu Dhabis organiseerimas kvaliteetseid statistikaprojekte, mis saavad teoks täisdigitaalse valitsuse toel. Seda võimendab Abu Dhabi digitaalne teisenemine, mille tulemusena luuakse hästi arenenud e-taristu ja nutiteenused, mis võimaldavad meil registritest kogutud andmeid ja tehnoloogilisi võimalusi väga tõhusalt kasutada.“

Abu Dhabi statistikakeskuse üks oluline eesmärk on luua Tartu Ülikooliga sidemeid teadus- ja hariduskoostöö eesmärgil, ka ülikooliga sõlmib statistikakeskus koostööleppe edaspidiseks arendustööks. Lisaks tutvutakse visiidi käigus Eesti registrite tegevusega, meie andmeökosüsteemiga ning kohtutakse lisaks ministeeriumidele ka andmekaitse inspektsiooni ning IT ja andmete valdkonnas tegutsevate ettevõtetega.

Külalistele aitas statistikaalase visiidi kokku panna E-riigi Akadeemia.

29. mail on statistikaameti infotelefon suletud. Vabandame ebamugavuste pärast!