Levib petukiri, kus kutsutakse osalema statistikaameti uuringus

Uudis
Postitatud 12. juuni 2024, 14.10

Statistikaameti nimel on levimas petukiri, kus kutsutakse üles osalema uuringus ja vajutama kirja sees olevale lingile. Hoiatame, et tegu on libakirjaga ning palume sarnasel teemal kirja saanuil kontrollida eeskätt kirja saatjat.

Viimastel päevadel levinud petukirja sisuks on pealtnäha harilik kutse osalema uuringus, kirjale on alla kirjutanud aga statistikaameti jaoks võõras nimi ning ka temanimeline e-mailiaadress ei tööta. 

Kindlasti tasub kõikide kirjade puhul, kus kutsutakse üles vajutama mõnele lingile, kontrollida eeskätt kirjasaatja aadressi ning võimalusel ka nime. Statistikaameti uuringukutsete saatjaks on alati Statitstikaamet ning saatja meiliaadressiks klienditugi [at] stat.ee. Uuringukutseid ei saadeta konkreetse töötaja nimel ega meiliaadressilt.

Statistikaameti kirjadel on alati välja toodud klienditoe täpsed kontaktid. Julgustamegi kahtluse korral alati pöörduma klienditoe poole. Nimeliselt saab aga töötajate nimesid ja kontaktinfot kontrollida meie kodulehe kontaktilehe lõpus.

Statistikaamet pöördub isiku-uuringute kirjades saaja poole ees-ja perekonnanime kasutades. Ettevõtete uuringute korral personaalset pöördumist ei kasutata, vaid pöördumises tuuakse välja ettevõtte nimi ja registrikood.

Ettevõtte küsimustike puhul on kirjas toodud täpne küsimustiku nimi ja küsimustiku kood. Küsimustiku infot saab kontrollida statistikaameti veebis.

Ettevõttele on andmete esitamine kohustuslik ning ettevõtte küsimustikke saab kontrollida andmete esitamise alamlehel või eSTATis sisse logides.

 

Foto: Pixabay