Uudis

Emakeel ei vaja rahvaloendusel üleküsimist

Tuleva aasta rahvaloendusel küsitakse inimestelt vaid küsimusi, mille kohta avalikes registrites info puudub. Näiteks tuleb sarnaselt eelmisele loendusele loetleda kõik keeled, mida osatakse. Emakeelt sel korral eraldi ei küsita, sest selle kohta on usaldusväärne info registrites olemas.
Loe edasi 23. oktoober 2020
Uudis

Koroonaviiruse tagajärjel on rahvaloendus edasi lükatud 30 riigis

Kõik ÜRO riigid korraldavad ajavahemikus 2015–2024 vähemalt ühe rahva ja eluruumide loenduse. Mõned riigid on selle juba läbi viinud, osadel seisab loendus ees mõne aasta pärast. Enamik riike kavatsesid loenduse läbi viia sel või järgmisel aastal, aimamata, et maailmas kulutulena levima hakkav viirus võib plaanitut segama hakata.
Loe edasi 23. oktoober 2020
Uudis

Kõigile kohustuslikul loendusel on statistikaameti kohustus andmeid kaitsta

Rahva ja eluruumide loendusel kogutud andmed on kaitstud statistilise konfidentsiaalsuse põhimõtete järgimise ja isikuandmete kaitse nõuete rakendamisega. Kohustus andmeid kaitsta lähtub nii isikuandmete kaitse kui ka statistikaalasest õigusest. Isikuandmete töötlemisele on seatud ranged turvanõuded, mille järgimine tagab, et statistikaametile esitatud andmed on hoolikalt kaitstud ning neid kasutatakse ainult statistilisel ja teaduslikul eesmärgil.
Loe edasi 23. oktoober 2020
Uudis

Ehitushinnad langesid ka kolmandas kvartalis

Statistikaameti andmetel vähenes ehitushinnaindeks kolmandas kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 0,2%. Võrreldes möödunud aasta sama ajaga jäi indeksi väärtus praktiliselt samale tasemele.
Loe edasi 21. oktoober 2020