Hääleta oma lemmikvõistkonna poolt!

Teenuste väliskaubanduses eelistame põhjanaabreid

Statistikablogi
Rita Medžyte

Geograafiliselt ja ajalooliselt on riikide peamised väliskaubanduspartnerid olnud ikka naaberriigid ja siin pole erand ka Eesti. Selle aasta esimeses kvartalis eksportisime oma teenuseid Euroopasse 83% ja importisime sealsetest riikidest lausa 87%. Oodatult on meie peamiseks partnerriigiks Soome.

Teenuste import Soomest ettevõtte tegevusala järgi

Loe edasi

Rahvahääletusel selgub, kes esindavad Eestit õpilaste Euroopa statistikavõistlusel

pressiteade nr 81

Täna, 1. juulil algas rahvahääletus, mille tulemusena selguvad eriolukorras peatatud ja nüüd taas käivitatud õpilaste Euroopa statistikavõistluse noorema vanuserühma Eesti esindajad.

Rahvahääletusel selgub, kes esindavad Eestit õpilaste Euroopa statistikavõistlusel

Loe edasi

Registripõhine loendus annab leibkonnale uue tähenduse

artikkel
Statistikaamet

Registripõhise rahva ja eluruumide loenduse üheks eripäraks on asjaolu, et inimeste käest ei küsita leibkonda ja perekonda kuuluvust. Inimesed jagatakse leibkondadesse aadressipõhiselt ehk teisisõnu moodustavad leibkonna ühes eluruumis elavad inimesed selle info järgi, mida nad on ise registritesse andnud.

Registripõhine loendus annab leibkonnale uue tähenduse

Loe edasi

Ene-Margit Tiit: leibkonna määramise kitsaskohti tuleb osata arvestada

artikkel
Ene-Margit Tiit

Leibkond ja perekond on mõisted, mida kasutatakse rahvaloendustel. Nende täpne määratlemine on vajalik, sest muidu võidakse neid mitmeti tõlgendada. Mõlema mõiste sisu ja täpne määratlus on aja jooksul siiski mõnevõrra muutunud.

Ene-Margit_Tiit

Loe edasi

Tööstustoodangu tootmine langes teist kuud järjest

pressiteade nr 80

Tööstusettevõtted tootsid mais 18% vähem toodangut kui eelmisel aastal samas kuus. Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang nii töötlevas tööstuses kui ka energeetikas ja mäetööstuses.

Loe edasi

Mai tõi ostlejad taas kaubanduskeskustesse

pressiteade nr 79

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta mais 625 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga vähenes müügitulu püsivhindades 1%.

Loe edasi

Pealinna suurimat brutotulu teenitakse Kesklinnas, väikseimat Lasnamäel

Statisitkablogi
Greta Tischler

Tallinnas oli elanike keskmine brutotulu 2019. aastal 1444 eurot kuus. Linnaosadest oli teenitud tulu kõige suurem Kesklinna (1779 eurot) ja kõige väiksem Lasnamäe elanikel (1224 eurot).

Tallinna asumite palgatöötaja kuu keskmine brutotulu, 2019

Loe edasi

Vanemahüvitist saab üha rohkem mehi

pressiteade nr 78
Pressiteadet on parandatud 29.06.2020. Palume lugeda õigeks punasega märgitud arv.

Statistikaameti andmetel sai eelmisel aastal Eestis vanemahüvitist 27 989 naist ja 3920 meest. Naistele ühes kuus makstav keskmine vanemahüvitis oli mullu meestega võrreldes kolmandiku võrra väiksem.

Loe edasi

Maanteedel veetakse aina enam puitu ja paberit

artikkel
Statistikaamet

Eesti kaubaveoautod vedasid möödunud aastal hinnanguliselt üle 28 miljoni tonni kaupa, mis on veidike vähem kui 2018. aastal. Kauba kogus riigisisestel vedudel oli märgatavalt suurem kui rahvusvahelistel vedudel, kus see langes aastaga 5%.

Eesti veokite kaubavedu kaubagrupiti, 2008–2017

Loe edasi

Uus infosüsteem tõstab andmete kogumise kvaliteeti

artikkel
Statistikaamet

Viimastel aastakümnetel toimunud digirevolutsioon ei ole puutumata jätnud ka statistika valdkonna töökorraldust. Andmete kiiremaks kogumiseks ja andmekvaliteedi parandamiseks otsib statistikaamet partnerit, kelle ülesandeks on luua kaasaegne andmete kogumise infosüsteem.

Uus infosüsteem tõstab andmete kogumise kvaliteeti

Loe edasi