Rahva ja eluruumide loenduse alguseni on jäänud

Elamumajandus

Elamumajandus keskendub meie igapäevasele elukeskkonnale, sealhulgas eluasemekuludele, energia tarbimisele ja sisekliimale. Elamumajanduse eest vastutab kohalik omavalitsus.

Tähelepanu pööratakse sellele, kas

  • eluase on kõigile kättesaadav;
  • eluruumid on tänapäevaste energia- ja ohutusnõuete kohased.

Elamumajandusstatistika kajastab eluruumide arvu ja selle muutumist ajas. Eluruumide statistika on eluasemepoliitika kujundamise alus.

Eluruumide koguarv 730 000
0,8%
2020
Eluruumide koguarv, 1. jaanuar | 2017 - 2020
Blogi

Põlvamaa korterite kiirmüük ennustab Suur-Tartu teket

Korterit ostes on muuhulgas oluline silmas pidada seda, kui kiiresti õnnestub investeering soovi korral rahaks muuta. Sõltumata sellest, kas korter on soetatud investeeringuks või oma tarbeks, võib müügipäev ikkagi kunagi saabuda, seega tasub sellele mõelda juba ostuotsust tehes.
Loe edasi 25. jaanuar 2021
Blogi

Kinnisvaraturg on tormisilmas

Kevadise pandeemiakriisi tipphetkel oli palju juttu sellest, et majanduslik tagasilöök jõuab kinnisvaraturule sügiseks. Oktoober on käes ja pigem nähakse paranemise märke. Kas tegemist on kerge pääsemisega või on hullem hoopis tulekul? Suuremates kriisides kinnisvarahindade liikumisele rakendatav tormisilma loogika võib olla adekvaatne kirjeldamaks ka tänast Eesti kinnisvaraturu olukorda.
Loe edasi 13. oktoober 2020
Blogi

Kes tahab elada minevikus, ostab maja

Kinnisvara soetades ei osteta enamasti üksnes elamis- või äripinda ega asukohta, vaid lisaks emotsioone, staatust, kuuluvust ühiskonda, ajaloolist pärandit, traditsioone ja veel palju muud. Sellest lähtuvalt on Eesti elamispindade turul praegu tekkinud valik ajaloolise ja ratsionaalsotsialistliku elustiili vahel.
Loe edasi 24. juuli 2020