Elamumajandus

Elamumajandus keskendub meie igapäevasele elukeskkonnale, sealhulgas eluasemekuludele, energia tarbimisele ja sisekliimale. Elamumajanduse eest vastutab kohalik omavalitsus.

Tähelepanu pööratakse sellele, kas

  • eluase on kõigile kättesaadav;
  • eluruumid on tänapäevaste energia- ja ohutusnõuete kohased.

Elamumajandusstatistika kajastab eluruumide arvu ja selle muutumist ajas. Eluruumide statistika on eluasemepoliitika kujundamise alus.

Eluruumide koguarv 747 000
1,2%
Eluruumide koguarv, 1. jaanuar | 2019–2023
Blogi

Kinnisvararikkus on jõudnud Tartumaale

Elatustaseme tõustes parandavad inimesed oma elujärge ja teatud heaolu taseme saabudes kolitakse korteritest majadesse elama. Riigisiseselt levib jõukus unikaalse kasvukiirusega, samuti on soov majja kolida igas piirkonnas omanäoline. Analüüsisime 2020. aasta kinnisvaratehinguid, mis annavad võimaluse hinnata inimeste heaolu taseme kujunemist konkreetsetes asukohtades.
Loe edasi 16. märts 2021
Blogi

Põlvamaa korterite kiirmüük ennustab Suur-Tartu teket

Korterit ostes on muuhulgas oluline silmas pidada seda, kui kiiresti õnnestub investeering soovi korral rahaks muuta. Sõltumata sellest, kas korter on soetatud investeeringuks või oma tarbeks, võib müügipäev ikkagi kunagi saabuda, seega tasub sellele mõelda juba ostuotsust tehes.
Loe edasi 25. jaanuar 2021
Blogi

Kinnisvaraturg on tormisilmas

Kevadise pandeemiakriisi tipphetkel oli palju juttu sellest, et majanduslik tagasilöök jõuab kinnisvaraturule sügiseks. Oktoober on käes ja pigem nähakse paranemise märke. Kas tegemist on kerge pääsemisega või on hullem hoopis tulekul? Suuremates kriisides kinnisvarahindade liikumisele rakendatav tormisilma loogika võib olla adekvaatne kirjeldamaks ka tänast Eesti kinnisvaraturu olukorda.
Loe edasi 13. oktoober 2020