Elamumajandus

Elamumajandus keskendub meie igapäevasele elukeskkonnale, sealhulgas eluasemekuludele, energia tarbimisele ja sisekliimale. Elamumajanduse eest vastutab kohalik omavalitsus.

Tähelepanu pööratakse sellele, kas

  • eluase on kõigile kättesaadav;
  • eluruumid on tänapäevaste energia- ja ohutusnõuete kohased.

Elamumajandusstatistika kajastab eluruumide arvu ja selle muutumist ajas. Eluruumide statistika on eluasemepoliitika kujundamise alus.

Eluruumide koguarv 724 000
0,8%
2019
Eluruumide koguarv, 1. jaanuar | 2017 - 2019
Blogi

Kes tahab elada minevikus, ostab maja

Kinnisvara soetades ei osteta enamasti üksnes elamis- või äripinda ega asukohta, vaid lisaks emotsioone, staatust, kuuluvust ühiskonda, ajaloolist pärandit, traditsioone ja veel palju muud. Sellest lähtuvalt on Eesti elamispindade turul praegu tekkinud valik ajaloolise ja ratsionaalsotsialistliku elustiili vahel.
Loe edasi 24. juuli 2020
Blogi

Ärirentnik hindab keskpärasust

Pärast eriolukorda avastatakse ärikinnisvara turul uut maailma. Hinnasoodustusi ootavad rentnikud kombivad rendileandjate taluvuspiiri, kinnisvaraomanikud jälgivad majanduse taastumise märke ja otsivad maksujõulisi kliente. Sektori rahastajad on aga ettevaatlikud ja hoiavad pigem eemale.
Loe edasi 18. juuni 2020
Blogi

Kinnisvaranõudluse trend näitab suunda linnast maale

Energia ei teki ega kao, vaid muundub ühest liigist teise ja kandub ühelt kehalt teisele. Raha ei teki ega kao, vaid liigub ühest taskust teise. Sama lugu on kinnisvaraga – kui kusagilt minnakse, siis kuhugi tullakse. Praegu viitavad märgid sellele, et minnakse linnakorteritest ja majadest ning suundutakse maale.
Loe edasi 4. juuni 2020