Statistikatähed 2024: aasta parimad andmeblogid on teie ees
2024. aasta oli Eesti statistikas tõeline avastuste aasta ja mis oleks parem viis andmemaailmas toimuva kokkuvõtmiseks, kui heita pilk kõige populaarsematele statistikablogidele. Siit leiad kuumimad andmelood, mis on pakkunud huvitavaid, üllatavaid ja kasulikke teadmisi meie rahvast ja ühiskonnast. Tule uudista, mida põnevat saame lõppevast statistika-aastast kaasa võtta.
Balti riikide kõige õnnelikumad inimesed elavad Eestis
Eesti sotsiaaluuringu tulemustest selgub, et Eesti inimene on õnnelikum kui lätlane ja leedukas, aga kaugeltki mitte nii õnnelik kui soomlane või rootslane. Uuringu tulemused näitavad, et pool meie rahvastikust (50,1%) tunneb end õnnelikuna kogu aeg või enamiku ajast, ligi kolmandik (35,3%) mõnikord, harva ligikaudu kümnendik (11,3%) ja mitte kunagi 3,3%. Loe lähemalt siit.
Kui paljud inimesed teenivad minust rohkem?
Palgateemad pakuvad ühtviisi kõneainet ja tekitavad segadust mõistete ümber. Ent proovisime siinkohal veidi tausta selgitada. Vaatasime otsa Eesti palgaredelile ja uurisime, kui palju on neid, kes teenivad keskmisest palgast rohkem või vähem ja millist teadmist saame palgadetsiilidest? Loe lähemalt siit.
Eestis elab üle 300 000 isa - millised nad on?
Novembrikuus tähistati isadepäeva. Milline paistab Eesti isa läbi statistiku silmade? Vaatasime, mida põnevat näitavad meile andmed. Loe lähemalt siit.
Eestlaste eluiga rekordtasemel, kuid tervena elatud aastad vähenesid
2023. aastal oli eestimaalaste oodatav eluiga sünnimomendil 79 aastat. See on läbi aegade kõrgeim tulemus, mis ületab ka teiste Balti riikide näitajaid. Inimeste tervena elatud aastate arv mõnevõrra siiski vähenes. Loe lähemalt siit.
Eestlased eelistavad tööle sõiduks autot
Viimase kahekümne aastaga on jalgsi tööl käijate osatähtsus langenud ligi poole võrra. Ühistransporti kasutatakse vähem ja autoga sõidetakse rohkem. Uurisime, kuidas on eestlaste töölkäimise harjumused viimastel kümnenditel muutunud. Loe lähemalt siit.
Beebirõõm! Mullu sündis 10 949 beebit, poisse rohkem kui tüdrukuid
2023. aastal sündis kokku 10 949 last, kellest 5563 olid poisid ja 5386 tüdrukud. Kui paljud neist aga olid kaksikud, kui vanad olid nende laste vanemad ja millisel nädalapäeval sündis beebisid enim? Toome teieni põnevamad statistikanopped. Loe lähemalt siit.
84 000 Eesti inimest tunneb ilmajäetust. Mida see tähendab?
Ilmajäetust tunneb 6,2% elanikkonnast ehk ligi 84 000 Eesti inimest. Andmed näitavad, et kolmandikul Eesti inimestest ei ole piisavalt sääste ootamatute kulutuste katteks. Milliste tunnuste järgi ilmajäetust hinnatakse? Millised on peamised hüved, mida inimesed endale lubada ei saa ja kes tunnevad ilmajäetust kõige valusamalt? Loe lähemalt siit.
Milline on keskmine Eesti naine?
Rahvusvahelise naistepäeva puhul kaevasime statistikat ja uurisime, milline on keskmine Eesti naine. Loe lähemalt siit.
Parem kui lätlastel, kehvem kui soomlastel. Kuidas hindavad eestlased oma tervist?
Läbi kahekümne aasta on Eesti Sotsiaaluuringus palutud eestimaalastel hinnata enda tervise olukorda. Selgub, et aastate jooksul on juurde tulnud neid inimesi, kes kannatavad mõne pikaajalise haiguse käes. Samas on rohkem ka neid, kes hindavad enda tervislikku seisundit positiivselt. Kui heaks või halvaks Eesti inimene ikkagi enda tervist peab ning millises seisus oleme me võrreldes teiste riikidega? Loe lähemalt siit.
Just need on kõige populaarsemad erialad kutse- ja kõrgkoolides
Mida eelistavad Eesti inimesed õppida kutsekoolides, mida kõrgkoolides? Õppeaasta alguse puhul tegime ülevaate möödunud aasta kõige popimatest erialavalikutest. Loe lähemalt siit.
3 oskust, mida Eesti ettevõtted peavad töötajate juures oluliseks
Milliseid oskusi tuleks tööturul konkurentsis püsimiseks omandada ja kuidas tulevikuks valmistuda? Statistikaameti koolituse uuring annab neile küsimustele vastused. Loe lähemalt siit.
Fotod: Shutterstock