Blogi
Populaarsed
Uudis
Statistikaamet uurib taas Eesti inimeste elamistingimuste ja finantskäitumise kohta
Statistikaamet alustas iga-aastast Eesti sotsiaaluuringut, et selgitada välja aastaga toimunud muutused inimeste sissetulekutes ja elamistingimustes. Paralleelselt alustati koostöös Eesti Pangaga ka viimati neli aastat tagasi korraldatud Eesti leibkondade finantskäitumise ja tarbimisharjumuste uuringut, mille fookuses on inimeste rahatarkus ning tarbimisharjumused.
Uudis
Eestlane kui saunarahvas ehk kellel on saun ja millised on valikuvõimalused neil, kes sooviksid seda soetada?
Saunakultuuril on tähtis roll eestlaste identiteedis ja mõne jaoks on saun isegi püha koht. Statistikaamet uuris, kui levinud on saun Eesti leibkondades ja milliseid valikuvõimalusi pakub kinnisvaraturg neile, kes soovivad endale sauna soetada.
Uudis
Lavastus äratab numbrid ellu
Mis lõhn on vaesusel? Mida kujutab endast absoluutne vaesus? Just selliste küsimuste keerises lahkus Vabal Laval lavastunud etenduselt „Inimesed ja numbrid“ statistikaameti juhtivanalüütik Anet Müürsoo.
Uudis
Suureneb nii üksi elavate inimeste, aga ka kolmelapseliste perede arv
Statistikaameti andmetel on selle aasta seisuga Eestis 626 000 omavahel eelarvet, toitu või mõlemat jagavat ning põhiliselt ühises eluruumis elavat leibkonda. Eelmise aastaga võrreldes on suurenenud nii üksi elavate alla 65-aastaste kui ka vähemalt kolme lapsega leibkondade arv.
Uudis
E-kaubanduse seaduspära: naised tellivad sagedamini, mehed kulutavad rohkem
Viimasel kolmel kuul kasutas e-kaubandust 545 000 inimest, mis on neli korda rohkem kui kümme aastat tagasi. Naised tellivad reeglina väiksemate summade eest, aga sagedamini, mehed jällegi harvem, aga korraga suurema summa eest. Vastupidiselt levinud arvamusele on kõige aktiivsemad e-kaubanduse kasutajad kõrgharidusega.
Uudis
Inimesed eelistavad e-kaubandust, ettevõtted pilveteenuseid
Statistikaameti andmetel kasutas viimase kolme kuu jooksul 16–74-aastastest elanikest 56,5% e-kaubandust. Mullusega võrreldes on e-kaubanduse üldine populaarsus püsinud samal tasemel, ent suurenenud on summad, mida kaupade ja teenuste ostmisele kulutatakse. Ettevõtete uuringu tulemused näitasid, et enam kui pooled internetti kasutavatest äriühingutest tarbivad tasulisi pilveteenuseid.
Uudis
Ene-Margit Tiit: leibkonna määramise kitsaskohti tuleb osata arvestada
Leibkond ja perekond on mõisted, mida kasutatakse rahvaloendustel. Nende täpne määratlemine on vajalik, sest muidu võidakse neid mitmeti tõlgendada. Mõlema mõiste sisu ja täpne määratlus on aja jooksul siiski mõnevõrra muutunud.
Uudis
Registripõhine loendus annab leibkonnale uue tähenduse
Registripõhise rahva ja eluruumide loenduse üheks eripäraks on asjaolu, et inimeste käest ei küsita leibkonda ja perekonda kuuluvust. Inimesed jagatakse leibkondadesse eluruumipõhiselt ehk teisisõnu moodustavad leibkonna ühes eluruumis elavad inimesed selle info järgi, mida nad on ise registritesse andnud.
Blogi
Läti alkohol, tubakas ja kütus meelitavad Valgamaa ning Pärnumaa inimesi
Arutelud piirikaubanduse teemadel kerkisid Eestis päevakorda seoses alkoholiaktsiisi märgatava tõusuga mitu aastat tagasi ja pole õigupoolest pärast seda vaibunudki. Piirikaubanduse ulatuse hindamiseks uurisime, kui palju ja millele Eesti inimesed lõunanaabrite juures kõige enam kulutavad.
Blogi
Lastega peresid iseloomustab oma kodu ja palju ruumi
Igas neljandas Eesti leibkonnas kasvavad lapsed. Turvaliste koduseinte varjus teevad nad oma esimesed sammud, puhkavad päevaseiklustest ja lahendavad koolitükke. Tänasel lastekaitsepäeval uurime lähemalt, millistes tingimustes meie lapsed elavad ja kasvavad.
Uudis
Algab üleeuroopaline SHARE uuring
Oktoobri lõpus algab taas SHARE küsitlusuuring, millega kogutakse teavet üle 50-aastaste inimeste tervisliku seisundi, vananemise ja pensionile jäämise kohta.
Tule tööle
ANALÜÜTIK (KULTUURISTATISTIKA)
Tule tööle
FINANTSJUHT
Uudis
Rahvaloenduse peaproov jätkub telefoniküsitlusega
Möödunud aasta lõpus alguse saanud rahva ja eluruumide loenduse testküsitluse käigus laekus statistikaametile veebi teel vastuseid 410 aadressil elava 828 inimese kohta. Tänasest, 20. jaanuarist alustasid tööd küsitlejad, kes võtavad jaanuari lõpuni telefoni teel ühendust valimis olevatel aadressidel elavate inimestega, kes veebis ei vastanud.
Uudis
Koroonaviirus mõjutas abielude sõlmimist, lahutuste arv jäi samaks
Statistikaameti esialgsetel andmetel sõlmiti 2020. aastal 5628 abielu ehk 271 võrra vähem kui aasta varem. Lahutusi oli 2985 ja nende arv püsis 2019. aastaga võrreldes samal tasemel.
Uudis
Tootjahinnaindeks tõusis 0,7%
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2020. aasta detsembris võrreldes novembriga 0,7% ja 2019. aasta sama kuuga võrreldes samuti 0,7%.
Uudis
Töötavad välistudengid ja -vilistlased tõid Eestisse üle 13 miljoni euro maksutulu
Statistikaamet analüüsis haridus- ja noorteameti tellimusel välisüliõpilaste majanduslikku mõju Eestis töötamise kaudu. Selgus, et 2019/2020. õppeaasta jooksul maksid välisüliõpilased Eestis tulu- ja sotsiaalmaksuna kokku 10 miljonit eurot ning välisvilistlased üle 3 miljoni euro.