Üliõpilane, kandideeri noore statistiku preemiale!

Uudis
Postitatud 14. juuni 2023, 11.23

Statistikaamet kutsub taas osalema Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia konkursil. Juba 13. korda välja antava preemiaga tunnustatakse üht noort üliõpilast, kelle magistri- või bakalaureusetöö rakendab või arendab mõnda statistikameetodit. Palume bakalaureuse- ja magistritööde juhendajatel soovitada oma üliõpilastel konkursist osa võtta.

Preemia eesmärk on edendada statistikat kui olulist teadusharu ja innustada üliõpilasi statistikameetodeid rakendama ja arendama.

Noore statistiku preemiale on oodatud kandideerima kõik kuni 30-aastased Eesti elanikud, kelle 2023. aastal valminud rahvastiku, sotsiaalelu, majanduse või keskkonna valdkonna magistri- või bakalaureusetöö rakendab oluliselt või arendab mõnda statistikameetodit.

Konkursile esitatav töö võib olla nii eesti kui ka inglise keeles ja peab vastama akadeemilistele sisu- ja vorminõuetele.

Albert Pullerits (1892–1967) oli Eesti Statistika Keskbüroo esimene juht ja riikliku statistika rajaja ning arendaja. Talle pühendatud preemia eesmärk on:

  • tunnustada noori, kes aitavad edendada statistikat kui olulist teadusharu;
  • innustada statistikahuvilisi statistikameetodeid rakendama ja arendama;
  • tõhustada statistikaameti koostööd teadusasutustega.

Preemia võitja kuulutab statistikaamet oma veebilehel välja hiljemalt 42. nädalal. Võitja saab aukirja ja preemiaks elektroonikapoe 1000-eurose kinkekaardi. Töö juhendajat tunnustatakse aukirjaga. Võitja töö avaldatakse statistikaameti veebilehel ning soovi korral saab võitja teha tööpraktika statistikaametis.

Üliõpilastöid ootab statistikaamet 15. septembrini 2023 (k.a) e-posti teel stat [at] stat.ee, märksõnaga Albert Pulleritsu preemia.

Vaata täpsemaid kandideerimise tingimusi siit.