Uudis

Ehitushinnad langesid ka kolmandas kvartalis

Statistikaameti andmetel vähenes ehitushinnaindeks kolmandas kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 0,2%. Võrreldes möödunud aasta sama ajaga jäi indeksi väärtus praktiliselt samale tasemele.
Loe edasi 21. oktoober 2020
Blogi

Koroonasuvel võitsid siseturismist enim Pärnu- ja Hiiumaa

Erakordne kevad turismisektoris lõi kaardid segamini ka reisimise kõrgperioodil ehk juunis, juulis ja augustis. Sügise hakul on seega paslik vaadata, kuidas möödus turismisuvi erinevates Eesti maakondades ja millised piirkonnad toibusid siseturismi toel kriisist kõige kiiremini.
Loe edasi 7. oktoober 2020
Blogi

Esimesel poolaastal eelistati siseturismi ja Lätti reisimist

Inimesed armastavad reisimist ja seda tuleb lisaks puhkusele ette ka töökohustuste tõttu. Eesti majutusettevõtetes peatunud turistide ööbimiste arv lõi viimasel viiel aastal järjest rekordeid. Samuti reisisid Eesti elanikud palju välismaale. Koroonakriisini kestis turismi kuldaeg ja lootusi ning ootusi oli turismiettevõtjatel palju.
Loe edasi 2. oktoober 2020
Uudis

Juulis oli populaarne tegeleda siseturismiga

Statistikaameti andmetel peatus juulis Eesti majutusettevõtetes 346 000 turisti, kes veetsid siin 652 000 ööd. Eelmise aastaga võrreldes oli külastajaid kolmandiku võrra vähem, kuid eelnevate kuude võrdluses nende arv kasvas.
Loe edasi 7. september 2020
Uudis

Siseturism puhus majutusettevõtetele taas elu sisse

Statistikaameti andmetel peatus juunis Eesti majutusettevõtetes 121 000 sise- ja 42 000 välisturisti, kes veetsid seal 301 000 ööd. Möödunud aastaga võrreldes oli külastajaid küll 60% vähem, aga võrdluses eelnevate kuudega turistide arv kasvas.
Loe edasi 6. august 2020
Uudis

Eesti turismisuve lõplikud numbrid

Suvekuudel peatus Eesti majutusettevõtetes võrreldes eelmise suvega kolm korda vähem välisturiste. Kui palju aga aitasid siseturistid kohalikku turismielu reisimise kõrghooajal elavana hoida?
Loe edasi 2. august 2020